in ,

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arnavutluk’taki Temel Atma Törenine Katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: “Arnavutluk, Türkiye’nin Balkanlar’daki yakın dostu ve ortağıdır. Arnavutluk halkının kederini kederimiz, sevincini de sevincimiz olarak görüyoruz.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOKİ tarafından Arnavutluk’ta yapılacak konutların, Türkiye-Arnavutluk dostluğunun yeni bir nişanesini teşkil edeceğini belirterek, “İnşallah, en kısa zamanda konutların ilk etabını tamamlayıp, depremde evlerini kaybeden kardeşlerimize teslim etmeye başlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arnavutluk’ta TOKİ tarafından yapılacak 522 konutun temel atma merasimine canlı bağlantıyla katıldı.

Recep Tayyip Erdoğan, 21 Eylül ve 26 Kasım 2019 tarihlerinde Arnavutluk’ta yaşanan depremler akabinde Türkiye’nin tüm imkanlarını seferber ettiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Arnavutluk, Türkiye’nin Balkanlar’daki yakın dostu ve ortağıdır. Arnavutluk halkının kederini kederimiz, sevincini de sevincimiz olarak görüyoruz.” ifadesini kullandı.

Erdoğan, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından Eylül depreminin sonrasında Arnavutluk’a, dört TIR dolusu yardım malzemesi ulaştırıldığını aktardı. “Kasım’daki deprem felaketinin akabinde Arnavut kardeşlerimiz için konut inşa etme kararı almıştık. Pandemiye rağmen, geçtiğimiz Temmuz ayında gerekli mutabakat zaptını imzalayarak inşaata başladık. Çevre ve Şehircilik Bakanımın katılımı ile Arnavut kardeşlerimiz için inşallah sıcak birer yuvaya dönüşecek bu konutların temel atma merasimini gerçekleştiriyoruz.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaklaşık 42 milyon avroya mal olacak toplam 522 konutu ihtiva eden bu projenin hayırlara vesile olmasını diledi.

“Türkiye-Arnavutluk dostluğunun yeni bir nişanesini teşkil edecek konutların en kısa zamanda ilk etabını tamamlayıp, depremde evlerini kaybeden kardeşlerimize teslim etmeye başlayacağız. Bu vesileyle bir kez daha depremde yaşamını yitiren Arnavut kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum. Rabbim’den bizleri, birçok felaketten, salgın hastalıktan, musibetten korumasını niyaz ediyorum.

Değerli dostum Edi Rama’nın yapmış olduğu konuşmayı ben de tüm duygusallığımla izledim. Kendisinin özellikle bu sürece vereceği katkıya inanıyorum ki bu depremin felaketlerini kısa zamanda ortadan kaldıracak ve bütün depremzedelere bu güzel oluşumda, bu güzel konutlarda yer almalarını sağlamış olacağız. Bu kanaatlerle, ülkemizce inşa edilen konutların Arnavut kardeşlerimize, Laç kenti sakinlerine yeniden hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu konutlarda bir ömür boyu sağlık ve huzur içinde bütün sevdikleriniz ve ailelerinizle oturmanızı diliyor, yaklaşan yeni yılınızı tebrik ediyor, bir kez daha sizi muhabbetle selamlıyorum.” ifadelerini kullandı.

Ne düşünüyorsunuz?

198 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Yabancı Yatırımcıların Yol Haritası ‘Property Buying Guide’ Yayımlandı

Kamu Arazileri Üzerinde Bulunan Turistik Tesislerin Borçları Ertelendi !