in ,

AVM’ler Hangi Gün Ve Saatlerde Açık ?

1 Haziran 2021 Salı Saat 05:00’a kadar sürecek olan kademeli normalleşme döneminde AVM’lere izin çıktı.

Tam kapanma döneminin sonrasında bugün saat 05:00 itibarıyla kademeli normalleşme dönemi başladı. İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine gönderdiği genelge ile kademeli normalleşme döneminde uygulanacak olan kuralları açıkladı. Bu genelgede uygulanacak olan kurallar ve açık olacak olan iş yerleri belirlendi. İçişleri Bakanlığı, Alışveriş Merkezleri (AVM) için de müjdeli haberi verdi.

AVM’LER HANGİ SAATLERDE AÇIK ?

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre AVM’lerin açılmasına izin verildi. Aylardır kira problemi yaşayan AVM’Ler bugün itibarıyla açılabilecekler. AVM’lerin açılış ve kapanış saatleri de belirlendi. Buna göre AVM’ler sabah 10:00’da kapılarını açabilecekler. AVM’lerin kapanış saatleri ise saat 20:00 olacak.

AVM’lerin tam gün sokağa çıkma yasaklarının olduğu günler açılamayacakları bildirildi. Bu kapsamda AVM‘ler 1 Haziran’a kadar Cumartesi ve Pazar günleri açık olamayacaklar. Ancak Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri AVM’lerde vatandaşlar hizmet alabilecekler. Belirtilen gün ve saatler dışında ise AVM’lerin kapıları kapalı olacak ve hizmet veremeyecekler.

Ancak AVM içindeki tüm iş yerleri açılamayacak. AVM’lerde olan sinema ve oyun salonları kapalı kalmaya devam edecekler. Ayrıca yeme içme yerleri de müşteri kabul edemeyecekler. Ancak paket servis imkanını kullanabilecekler.

AVM’lerin açılacak olması AVM iş yerleri için büyük bir heyecana neden oldu. Kapalı oldukları için kiralarını ödeyecek kadar gelir kazanamayan AVM’ler kısmi olarak gerçekleşecek olan bu açılma ile biraz olsun rahatlayabileceklerini düşünüyorlar. AVM’lere müşteri kabulünün başlamasının koronavirüs tedbirleri kapsamında olacağı ve kalabalıklara izin verilmeyeceği de bildirildi.

Ne düşünüyorsunuz?

96 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Konut Kredisi Faiz Oranları Düşer Mi ?

Sükna Hakkı Nedir ?