in ,

Ayda 380 TL Taksitle Konut Sahibi Olabilirsiniz !

TOKİ’ nin alt ve orta gelir grubuna yönelik konut kampanyasının ayrıntıları haberimizde…

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklama ile bazı şehirlerde konut almak isteyen vatandaşlar için başlatılan TOKİ konut kampanyasına dair bilgiler ;

EN UCUZ KONUT 114 BİN LİRA

TOKİ’nin güncel konut satışlarında 114, 115 ve 116 bin liraya kadar konut satışları yer alıyor. Zonguldak, Osmaniye ve Kırıkkale’de satışa sunulan konutlar için başvurular alınmaya başlandı.

114 bin liralık konut almak isteyenler ve bu tutarı 240 ay vadeye bunu bölmek isteyenler, yüzde 20 peşinat ödedikten sonra kalan tutarı 20 yılda her ay 380 lira taksitle geri ödeyecekler.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR ?

Alt ve orta gelir grubuna yönelik başlatılan kampanyada alt gelir grubuna müracaat yapacakların aşağıdaki şartları taşıması gerektiği belirtildi:

T.C. vatandaşı olması,

Başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde en az 1 (bir) yıldır ikamet ediyor olması ya da il nüfusuna kayıtlı olması. Terör, Harp ve Vazife Malulleri, Şehit Aileleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması ya da il nüfusuna kayıtlı olması gereklidir.

Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ( tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) ve tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün ya da müstakil konutunun bulunmaması. ( Harp ve Vazife Malulleri, Dul ve Yetimleri ile Şehit Aileleri kategorisi hariç )

Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması, (eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.)

Aylık hane halkı gelirinin, en çok 5.500.-TL olması, ( Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. aldıkları tüm yardımlar dahil )

Bir hane halkı adına, ( kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları dahil ) sadece bir adet müracaat yapılabilecektir. Birden çok müracaat yapılması durumunda müracaatlar geçersiz sayılacaktır.

Başvurular Ziraat Bankası‘na yapılmaktadır.

Ne düşünüyorsunuz?

213 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Kuzey Marmara Otoyolu Hizmete Açıldı

Karamürsel Belediyesi 5 Katlı İşyerini Kiraya Veriyor