in ,

Aylık 100 TL Kira Bedeli İle Sosyal Konut Projesi !

Başvuru tarihi 1 Şubat 2021 Pazartesi gününe kadar uzatıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Mamak Eserkent Sosyal Konut Projesi kapsamında yeni evlenecek çiftlere ve 65 yaş üstü kişilere aylık 100 TL bedelle kiralık konut fırsatı sundu. Mamak-Eserkent evleri son müracaat tarihi uzatıldı, kura tarihi ilan edildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Mamak – Eserkent Sosyal Konut Projesi kapsamında 18 yıldır atıl durumda olan konutlar tadilattan geçirilerek oturuma hazır hale getirildi.

Tadilatı tamamlanan konutlar aylık 100 TL kira bedeli ile ihtiyaç sahibi olan yeni evlenecek çiftlere ve 65 yaş üstü vatandaşlara aylık yalnızca 100 TL bedel ile kiraya verilecek. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Proje kapsamında yapılan açıklama ile son müracaat tarihi uzatıldı.

MAMAK ESERKENT SOSYAL TESİSİ KONUT BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK ?

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan son dakika açıklaması ile müracaat tarihi 1 Şubat 2021 Pazartesi gününe kadar uzatılmış oldu. Ucuz evler için müracaat etmek isteyenler başvuru formu doldurma prosedürünü Özel Projeler ve Dönüşüm Dairesi Başkanlığı’na ya da Ankara Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet Binası A blok 18 nolu bankoya teslim edecekler.

ANKARA KİRALIK SOSYAL KONUT PROJESİ KURA ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN YAPILACAK ?

Proje için müracaat eden kişiler arasında aranılan şartları taşıyan kişiler arasında hak sahiplerini belirlemek üzere kura çekimi 10 Şubat 2021 tarihinde yapılacak. Kura çekimi koronavirüs tedbirleri kapsamında seyircisiz olarak yapılacak ancak başvuru sahiplerinin takip etmesini sağlamak amacı ile Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayımlanacak.

Ne düşünüyorsunuz?

213 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Üç Boyutlu Pilot Uygulama Amasya’da Başladı

İkinci El Konut Piyasası Raporu