in

Bağcılar Ve Tuzla Belediyeleri Arsa Satışı Yapacak

İki Belediyeden İhaleyle Satılık Arsalar !

İstanbul’da arsa yatırımı yapmak isteyenler için iki arsa satış ihalesi için resmi ilan yayımlandı. Tuzla  Belediyesi ile Bağcılar Belediyesi tarafından yayımlanan ilanla arsalar satışa çıkarıldı.

TUZLA BELEDİYESİ ARSA SATIŞ İHALESİ İLANI

Tuzla Belediyesi tarafından yayımlanan ilana göre belediye mülkiyetinde bulunan bir adet arsa satışa çıkarıldı. Buna göre ilçede Orhanlı Mahallesi’nde bulunan imar durumu toplu iş yeri alanı olan 7.104 metrekarelik arsa ihale yoluyla satılacak.

Tuzla Belediyesi bu arsa satış ihalesine dair detayları açıkladı. Buna göre 7.104 metrekarelik arsa için 10 Milyon 657 Bin 425 TL’lik tahmini bedel belirledi. İhaleye katılmak isteyenlerin ihale saatinden önce ödemeleri gereken geçici teminat bedelinin ise 319.722 TL olduğu bildirildi.

Tuzla Belediyesi tarafından verilen bilgilere göre ihale 9 Kasım 2021 tarihinde saat 14:00’da yapılacak. Bu arsa satış ihalesinde kapalı teklif usulü ile teklifler alınacak.

BAĞCILAR BELEDİYESİ ARSA SATIŞ İHALESİ İLANI

Bağcılar Belediyesi tarafından yayımlanan arsa satış ihalesine ilanına göre ilçede 15 Temmuz Mahallesi’nde bulunan 7.786 metrekarelik arsa satışa çıkarıldı. Kapalı teklif usulü ile yapılacak olan ihalenin tarihi ise 9 Kasım 2021 olarak açıklandı. Bu arsanın imar durumu ise prestij hizmet alanı olarak ilan edildi.

Kapalı teklif usulü ile yapılacak olan ihaleye dair detaylar da belli oldu. Bağcılar Belediyesi bu arsa için 116 Milyon 794 Bin 200 TL tutarında muhammen bedel belirlerdi. Bu ihaleye katılmak isteyenlerin 3 Milyon 503 Bin 826 TL değerindeki geçici teminat bedelini ödemeleri gerekiyor.

Bağcılar Belediyesi tarafından verilen bilgilere göre arsa için yapılacak olan ilk ihalede istekli bulunmaması ya da verilen tekliflerin ihale komisyonu tarafından yeterli kabul edilememesi halinde arsanın ikinci ihalesi 30 Kasım 2021 tarihinde gerçekleştirilecek. İkinci ihalede de istekli bulunmaması ya da verilen tekliflerin ihale komisyonunca yeterli görülmemesi durumda üçüncü ihale 21 Aralık 2021 tarihinde yapılacak.

Ne düşünüyorsunuz?

71 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Emlak Vergisi 2.Taksit Ödemeleri Başladı !

Yeni Evimize Taşınmadan Önce Yapmamız Gerekenler Nelerdir ?