in

Bakan Kurum’dan Gençlere Müjde !

Bakan Kurum, bakanlık ve ilgili kuruluşlarda istihdam edilecek teknik personelin yüzde 20’sinin, artık yeni mezun ya da mezuniyetinin üzerinden en çok 3 yıl geçmiş gençlerden oluşacağını açıkladı.

Bakan Kurum, Twitter hesabından yayımladığı video ile genç istihdamına yönelik çalışmanın ayrıntılarını paylaştı.

Bakanlık olarak, 81 ilde ve yurt dışında binlerce proje yürüttüklerini söyleyen Bakan Kurum, bu projelerde gençlerin ve yeni mezunların da görev almasını istediklerini ifade ederek, “Gençler bundan böyle; bakanlığımız ve ilgili kuruluşlarımız olan; Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, İller Bankası, TOKİ, Emlak Konut Genel Müdürlüğü ve Türkiye Emlak Katılım Bankasının, 30 büyükşehir, 51 il, 922 ilçe ve 397 belde belediyesinin, belediyelere bağlı yüzlerce idare ve birliklerin, yine belediyelerimizin sermayesinin yarısından fazlasına sahip oldukları şirketlerin yapacağı projelerde çalışacaksınız. Bundan böyle saydığım bu kurumların yapacağı tüm ihalelerde; istihdam edecekleri teknik personelin yüzde 20’si artık yeni mezun ya da mezuniyetinin üzerinden en çok 3 yıl geçmiş gençlerimizden oluşacak” şeklinde konuştu.

‘GENÇ İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE KATKI’

Bu şartın, tüm sözleşme tasarılarında ve ihale şartnamelerinde istisnasız bir şekilde yer alacağını vurgulayan Kurum, “Artık binlerce projede, genç mimarlarımız, genç mühendislerimiz, şehir plancılarımız, peyzaj mimarlarımız, iç mimarlarımız ve genç teknikerlerimiz görev alacaklar. Biz de bakanlık olarak bu adımımızla, cumhurbaşkanımızın ekonomi reformu kapsamında başlattığı genç istihdam seferberliğine katkı sunmanın mutluluğunu, gururunu yaşayacağız” dedi.

Ne düşünüyorsunuz?

123 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Emlakçılara Tanınan Süre Doluyor !

Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Maaşı Ne Kadar ? 2021