in

Balıkesir’de Hazineye Ait 20 Kamu Konutu İhale İle Satılacak

İhale, 25 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirilecek.

Balıkesir’de bulunan ve kamu kurumlarına ait olan 20 kamu konutu satılacak. Satış prosedürleri Kasım ayı içerisinde ihale usulü olacak. İhaleye katılacak olanlar ilgili kurumdan satış şartnamesine ulaşacaklar ve müracaat prosedürleri bu şartname esasına göre yapılacak.

Balıkesir Milli Emlak Müdürlüğü resmi kurumsal internet adresinden ve Resmi İlan Portalı sayfasından bir duyuru yayımlayarak 20 adet kamu konutu satışı yapılacağını açıkladı.

Balıkesir İli Altıeylül ilçesi Plevne Mahallesi’nde bulunan 20 konut satışı yapılacağı bildirildi. Öncelikli satış hakkına göre 18 konut, öncelik tanınmış hak sahipleri tarafından alınacak, 2 konutun satışı ise herkese açık olacak. Öncelikli hak sahipleri, ilgili lojmanda halen ikamet eden kamu personelleri olarak belirleniyor. Kamu konutlarının satışlarında lojmanlarda kalan personellere öncelik tanınıyor. Fakat lojmanı, kamu personeli satın almak istemezse satışlar herkese açık olarak yapılacak.

Herkese açık olarak satılacak iki konut için ihaleye katılacak olanların 121 bin 500 TL geçici ihale bedeli ödemesi gerekiyor.

Söz konusu konut satış prosedürleri için müracaat yapacak olanlar Balıkesir Milli Emlak Müdürlüğü satış sözleşmesine ulaşabilecekler.

İhale, Balıkesir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Kuvayi Milliye Mahallesi Karanfil Sokak No:1 adresi toplantı salonunda 25 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirilecek.

Ne düşünüyorsunuz?

87 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

İzmir’de 109 Bin 921 Hasarlı Yapı Tespit Edildi !

Mera Arazileri Nasıl Kiralanır ?