in

Başakşehir Belediyesi Konut İmarlı Arsa Satışı İçin İhaleye Çıkıyor

Taşınmazın ihalesi kapalı teklif usulü ile yapılacak.

İstanbul Başakşehir Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan resmi ilana göre belediye mülkiyetinde bulunan bir adet taşınmaz ihale ile satılacak.

Türkiye’de belediyelerin mülkiyetlerinde bulunan taşınmazların satışına dair resmi ilanlar yayımlanmaya devam ediliyor. Resmi Gazete’de yer alan resmi ilana göre İstanbul Başakşehir Belediyesi kendi mülkiyetinde bulunan bir adet taşınmazı satışa çıkardı.

BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN TAŞINMAZ SATIŞI

Başakşehir Belediyesi tarafından taşınmaz satış ihalesine dair detaylar açıklandı. Buna göre Başakşehir ilçesi Ziya Göyürek Mahallesi’nde bulunan 18.951 metrekarelik 1426 ada 9 parsel numaralı taşınmaz kapalı teklif usulü ile yapılacak olan ihale ile satılacak.

MUHAMMEN BEDEL AÇIKLANDI

Satışı gerçekleştirilecek olan taşınmaz için Başakşehir Belediye Başkanlığı muhammen bedel saptama sürecini tamamladı. Buna göre 18.951 metrekarelik taşınmaz 105 Milyon TL’lik muhammen bedel ile satılacak. İhaleye katılmak isteyenlerin ödemeleri gereken geçici teminat beledinin ise 3 Milyon 150 Bin TL olduğu bildirildi.

KONUT ALANI İMARLI ARSA

Başakşehir Belediye Başkanlığı’nın satışa çıkardığı arsanın asıl kıymeti ise imar durumunda ortaya çıkıyor. Konut alanı imarına sahip arsanın rezerv yapı alanında kaldığı ifade edildi.

Başakşehir Belediye Başkanlığı ihalenin tarihi ve yeri açısından da bilgilendirmede bulundu. Buna göre ihale Başakşehir Belediye Başkanlığı Belediye Encümen Salonu’nda yapılacak. 12 Ağustos 2021 Perşembe günü yapılacak olan ihale saat 11:30’da gerçekleştirilecek.

Kapalı teklif usulü ile yapılacak olan ihalenin son teklif verme tarihinin ise 12 Ağustos 2021 Perşembe saat 11:30 olduğu açıklandı.

İhale şartnamesine dair de Başakşehir Belediye Başkanlığı açıklama yaptı. Bu açıklamaya göre ihale şartnamesi ve ekleri Başakşehir belediye Başkanlığı Emlak ve İstimlak Müdürlüğünde para ödemeden görülebilecek. İhale şartnamesini satın alacak olan katılımcıların aynı yerden 1.500 TL karşılığında bunu temin edebilecekleri açıklandı.

KDV’DEN MUAF

Öte yandan kapalı teklif usulü ile satılacak olan arsanın satışından herhangi bir KDV alınmayacağı açıklandı. Bunun gerekçesi olarak ise belediyelerin mülkiyetlerinin KDV dışı olması gösterildi.

KONUT PROJELERİ İÇİN UYGUN ARSA

Başakşehir Belediye Başkanlığı’nın satışını gerçekleştireceği taşınmazın 18.951 metrekarelik büyüklüğe ve konut imarına sahip olması sebebiyle konut projeleri için son derece uygun olduğu bildirildi. Bunun için de inşaat firmalarının bu ihaleye büyük bir ilgi göstermeleri bekleniyor.

Ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Süreci Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Yönetecek !

Hisseli Tapu Müstakil Tapuya Nasıl Çevrilir ?