in

Beylikdüzü Ve Sarıyer’de Bulunan 3 Adet Arsa İhale İle Satışa Çıkarıldı

Arsaların ihalesi 21 Eylül 2021 tarihinde…

İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından yeni bir arsa ihalesi ilanı yayımlandı. Bu ilana göre Beylikdüzü’nde 2 adet, Sarıyer’de ise 1 adet arsa ihale yoluyla satışa çıkarıldı. Arsa satış ihalelerine dair kapsamlı bilgiler yine aynı ilan ile kamuoyuna duyuruldu.

İSTANBUL’DA SATILIK 3 ARSA

Satışa çıkarılan 3 adet arsa için kapsamlı bilgilendirmeler yapıldı. Buna göre İstanbul ili Beylikdüzü ilçesi Dereağzı Mahallesi Korukent Caddesi’nde 1044 Ada ve 2 parselde bulunan 1.451 metrekarelik sosyal kültürel tesis alanı imarlı arsa satışa çıkarıldı. Yine Beylikdüzü ilçesi Dereağzı Mahallesi Kerem Sokak’ta 1900 Ada ve 3 parselde bulunan 1.532 metrekarelik konut alanı imarlı arsa da satışa sunuldu.

İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından satışa çıkarılan son arsanın ise Sarıyer ilçesi’nde olduğu bildirildi. Ayazağa Mahallesi Ayazağa Cendere Caddesi 10629 Ada ve 3 parselde bulunan 2.375 metrekarelik arsanın 1.148 metrekareye karşılık gelen hissesi de satışa çıkarıldı.

TAHMİNİ SATIŞ BEDELLERİ AÇIKLANDI

İhale ile satılacak olan arsalar için tahmini satış bedelleri ile geçici teminat bedelleri de kamuoyuna ilan edildi. Buna göre Beylikdüzü’nde 1.451 metrekarelik arsa için 4 Milyon 63 Bin 360 TL tahmini bedel, 812.672 TL geçici teminat bedeli belirlendi. Beylikdüzü’nde 1.532 metrekarelik arsa için 4 Milyon 597 Bin 530 TL tahmini bedel ve 919.506 TL geçici teminat bedeli belirlendi. Sarıyer’deki arsa için tahmini bedel 15 Milyon 536 Bin 850 TL ve geçici teminat bedeli 3 Milyon 107 Bin 370 TL şeklinde belirlendi.

İHALE TARİHİ VE YERİ

İhalelere dair detaylı bilgilendirme yapan İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı ihale zamanlarını ve yerini de açıkladı. Buna göre ihaleler İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı, Ankara Caddesi Hükümet Konağı Sokak No: 11 Kat: 1 Cağaloğlu Fatih/ İstanbul adresindeki ihale salonunda, 21 Eylül 2021 tarihinde yapılacak.

5 YIL EMLAK VERGİSİNDEN MUAF

Kapalı teklif usulünün uygulanacağı bildirilen ihalede kazanan gerçek ve tüzel kişilere ödeme kolaylığı da sağlanacak. Peşin ya da taksitli ödeme imkanı verileceği bildirilirken bu satış işlemlerinin KDV’den ve diğer ödemelerden muaf olacağı bildirildi. Ayrıca satın alınan bu arsalar 5 yıl boyunca da emlak vergisinden muaf olacak.

Ne düşünüyorsunuz?

95 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Galata Kulesi’nin Gizemli Hikayesi

Çiftçiye Devlet Desteği