in

Bilecik’te Konut İmarlı İki Adet Arsa İhaleyle Satışa Sunuldu !

İki adet konut imarlı arsa, Bilecik Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğü Milli Emlak Müdürlüğü tarafından açık teklif usulü ile satışa çıkarıldı.

Hazine mülkiyetinde olan bazı taşınmazların vatandaşlara satılmasına yönelik ihale duyurularına devam ediliyor. Bu kapsamda bir satış duyurusu da Bilecik için yapıldı. Bilecik Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürlüğü tarafından yayımlanan resmi ilana göre iki adet konut imarlı arsanın satışa çıkarıldığı duyuruldu.

SATIŞA ÇIKARILAN ARSALAR HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Satışa çıkarılan arsalara dair açıklamalar yapıldı. Buna göre Bilecik’te Selöz Köyü’nde bulunan 5.902 metrekarelik arsa satışa sunuldu. Satışı için ihale düzenlenecek olan diğer arsanın da Bilecik İstiklal Mahallesi’nde olduğu, arsanın büyüklüğünün ise 5.589 metrekare olduğu ifade edildi. Ayrıca arsaların tam hisselerinin satılacağı, herhangi bir müşterekliği olmadığı da bildirildi.

ARSALARIN TAHMİNİ BEDELLERİ AÇIKLANDI

Satışa sunulan arsalar için tahmini satış bedellerini de açıkladı. Buna göre Selöz Köyü’ndeki 5.902 metrekarelik arsanın tahmini satış bedeli 3 Milyon 542 Bin TL olarak belirlendi. İhaleye konu olan arsanın geçici teminat bedeli de 355 bin TL.

Yine Bilecik Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürlüğü tarafından satışa çıkarılan ve Bilecik ili İstiklal Mahallesi’nde bulunan 5.589 metrekarelik arsa için de 3 Milyon 634 Bin TL tahmini satış bedeli belirlendi. Arsa için açıklanan geçici teminat bedeli ise 364 Bin TL oldu.

İHALE NE ZAMAN, NEREDE VE NASIL YAPILACAK ?

Arsa satış ihalesine dair kapsamlı bilgiler Bilecik Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürlüğü tarafından kamuoyuna duyuruldu. Arsa satış ihaleleri 30 Eylül 2021 tarihinde yapılacak. Bilecik Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü toplantı salonunda yapılacak olan ihaleler, komisyon huzurunda gerçekleştirilecek. İhalede açık teklif usulü uygulanacak. İhaleye katılacak olanlar tekliflerini açık olarak sunacaklar. En yüksek teklifi verecek olanlar arsaların yeni sahipleri olacaklar.

İHALE BEDELLERİ NASIL ÖDENECEK ?

Arsa satış ihalesini kazananlar ihale bedellerini peşin ya da taksitli olarak ödeyebilecekler. Taksitli ödemeyi tercih edecek olanlar ödemelerini yüzde 25 peşin ve geri kalan tutarı da en çok iki yılda ve kanuni faizi ile ödeyecekler. Ayrıca satışa konu olan arsalar 5 yıl süreyle Emlak Vergisi‘nden muaf olacak.

Ne düşünüyorsunuz?

102 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Gayrimenkul Değerleme Hizmetleri Tarifesi 2021

Emlak Müzakere Ve Pazarlık Taktikleri