in , , , ,

Bingazi ve Derne’nin İmarı İçin Fon Oluşturuldu

Libya’da hükümet, Bingazi ve Derne’nin imarı için fon oluşturdu. Böylece savaştan etkilenen şehirler tekrar inşa edilebilecek.

Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, 28 Nisan’da, savaştan etkilenen şehirlerin tekrar inşası için fon oluşturacaklarını açıklamıştı.

Libya Ulusal Birlik Hükümeti’nden yapılan açıklamaya göre, ülkede son yıllarda yaşanan savaştan etkilenen Bingazi ve Derne kentlerinin tekrar imarı için 1,5 milyar Libya dinarı (yaklaşık 335 milyon dolar) tutarında fon oluşturuldu.

Tüzel kişiliğe sahip olacak ve merkezi Bingazi’de bulunacak Bingazi-Derne İmar Fonu ile, savaşın tahrip ettiği bölgelerin tekrar imarı, altyapı ve binalardaki hasarın giderilmesinin hedeflendiği ifade edildi.

Fonun ayrıca, imar önceliklerini belirleme, tazminat bedelinin ödenmesi için mekanizma oluşturma, yıkım, moloz kaldırma ve bakım işleri için sözleşme yapma ile yıkıma uğramış bölgelerin imar planının yapılması ve kentsel dönüşüm için yerel makamlarla koordinasyon kurma görevini üsteleneceği belirtildi.

Ne düşünüyorsunuz?

162 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

EBRD İle Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İşbirliği Yaptı

Zonguldak’ta 51 Konut Tahliye Edildi