in ,

Birçok İlde İmar Planı Değişikliği Yapıldı !

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı İle İlgili Kararlar Resmi Gazete’de Yayımlandı

29 Haziran 2021 tarihli Resmi Gazete ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası ile yayımlanan Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ile İlgili Kararlar kapsamında özelleştirme kapsamına alınan taşınmazlar için imar planı ile revizyon nazım imar planı değişikliği yapıldığı ilan edildi.

Özelleştirme kapsamına alınan taşınmazlar için verilen yeni kararları ve yapılan imar planı değişiklikleri ile ilgili ayrıntılara yer verilen yeni Cumhurbaşkanı kararı kapsamında aralarında Ankara, İstanbul, Tokat, Kastamonu, Kahramanmaraş ve Denizli illerinin bulunduğu birçok ilde yeni kararlar açıklandı.

ÖZELLEŞTİRME İDARESİ BAŞKANLIĞI TARAFINDAN ALINAN KARARLAR

  • Mülkiyeti Karayolları Genel Müdürlüğü’ne ait olan Ankara Yenimahalle Akköprü sınırları içerisinde bulunan taşınmaz için Nazım İmar Planı Değişikliği onaylanmasına karar verilmiştir.
  • Mülkiyeti Maliye Hazinesi adına kayıtlı olan Ankara Mamar Üreğil Mahallesi sınırları içerisinde bulunan taşınmaz için Nazım İmar Planı Değişikliği için askı sürecinde yapılan itirazların reddedilmesine ve gereklerin yerine getirilmesine karar verilmiştir.
  • Mülkiyeti TEİAŞ’a ait olan İstanbul Esenyurt Çınar Mahallesi sınırları içerisinde bulunan taşınmaz için Uygulama İmar Planı Değişikliği talebinin onaylanmasına karar verilmiştir.
  • Mülkiyeti Maliye Hazinesi adına kayıtlı olan Kastamonu Daday Merkez Mahallesi sınırları içerisinde bulunan taşınmaz için Nazım İmar Planı Değişikliği için askı sürecinde yapılan itirazların reddedilmesine ve gereklerin yerine getirilmesine karar verilmiştir.
  • Mülkiyeti TEKEL Genel Müdürlüğü adına kayıtlı olan Kahramanmaraş Elbistan Güneşli Mahallesi sınırları içerisinde bulunan taşınmaz için Revizyon Nazım İmar Planı Değişikliği ile Revizyon Uygulama İmar Planı Değişikliğinin onaylanmasına karar verilmiştir.
  • Mülkiyeti Türkiye Şeker Fabrikaları adına kayıtlı olan Tokat Artova Kızılca Mahallesi sınırları içerisinde bulunan taşınmaz için Uygulama İmar Planı Değişikliğinin onaylanmasına karar verilmiştir.
  • Özelleştirme İdaresi Başkanlığı İhale Komisyonunca mülkiyeti Hazine adına kayıtlı olan Denizli Merkezefendi Karahasanlı Mahallesi sınırları içerisinde bulunan ve özelleştirme ihalesi yapılan 10 bin 812 metrekarelik taşınmazın 12 milyon lira ile en yüksek teklifi veren Otostor A.Ş. adlı şirkete satılmasına karar verilmiştir.

Ne düşünüyorsunuz?

87 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

TOKİ, Eskişehir’de Çalışmalara Başladı

Elazığ’da 1080 Depremzede İçin Kura Çekildi