in ,

Bitkiler, Balkonları Yuttu !

Çin’de yeşil konut projesi istilaya uğradı.

Çin’de yeşil konut projesi, beklenmeyen misafirlerin gelmesi sonucu kabusa döndü. Konut projesinde apartmanların balkonlarına ekilen bitkiler kontrol edilemez hale gelince konutlar ormanı andırdı. Konutlarda sineklerin çok sevdiği bitkiler kullanılınca konutlar istilaya uğradı.

Çin’de hesap edilemeyen davetsiz misafirler konut projesini istila etti. Balkonlara ekilen bitkileri seven sinekler, konutları istila etti. Bakımsızlıktan büyüyen bitkiler, evleri ormana çevirdi. Çin’de hayata geçirilen, apartman sakinlerine her balkonda bakımlı bahçelerin bulunduğu doğal bir ortamda yaşama fırsatı sunan deneysel yeşil konut projesinde 826 dairenin tamamı bu yıl Nisan ayında satıldı. Fakat modern bir eko-cennete benzemesi amaçlanan bölge, sineklerin istila ettiği katlanılamaz bir ortam yarattı.

BİTKİLER, BALKONLARI TAMAMEN YUTTU

Çengdu şehrindeki Qiyi Orman Bahçesi’ ne yalnızca birkaç aile taşındı. Ülkenin güneybatısında başlanan proje 2018′ de inşa edildi ve her balkon, bitkilerin büyümesi için yeterli alan bulunacak biçimde tasarlandı. Kiracılar henüz taşınmadan binalar, bitkilerin ve sivrisineklerin istilasına uğradı. Bitkiler, ihmal edilen bazı balkonları dallarıyla tamamıyla yuttu.

10 AİLE TAŞINDI

Balkonların arkasında budanmamış bitkilerin sardığı bazı pencereler kağıtlarla kaplandı. Yeni konutlarına taşınan bazı sakinler sivrisineklerle savaşmayı tercih etti. Bazı aileler de balkonlarındaki bitkileri budadı.

 

Ne düşünüyorsunuz?

135 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

İllere Göre Ortalama Konut Fiyatları

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü YOUR KEY TURKEY Platformunu Kurdu