in ,

Borcunu Peşin Ödeyenlere Yüzde 20 İndirim

Kampanya 21 Ekim’de başlıyor !

Borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen ev ve iş yeri alıcılarına yönelik TOKİ tarafından her yıl yapılan % 20 indirim kampanyasının ikincisi 21 Ekim’de başlıyor.

TOKİ’den konut sahibi olan, ödemeleri devam edenler, borçlarını erken kapatmaları durumunda % 20 indirimden yararlanabilecek. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kampanyanın 21 Ekim’de başlayacağını Twitter hesabı üzerinden duyurdu ve 19 Kasım’a kadar devam edeceği bilgisini paylaştı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen ev ve iş yeri alıcılarından gelen yoğun talep sebebi ile geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için her yıl yapılan indirim kampanyasının bu yıl ikincisi de yapılacak. Kampanyadan faydalanmak isteyenler, 21 Ekim 2020 – 19 Kasım 2020 tarihleri arasında müracaatlarını yapabilecek.

Tapusunu hemen almak isteyen ev ve iş yeri alıcıları için % 20 oranında indirim yapılacak. En az % 25 ödeme ile % 20 indirim kampanyasından tüm borç bakiyesini kapatamayacak yurttaşlar da faydalanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak kişiler borç bakiyesinin %25’ inden az olmamak şartıyla % 20 peşin ödeme yaparak indirim kampanyasından yararlanabilecek.

Son müracaat tarihi 19 Kasım olan kampanyadan bu tarihten sonra faydalanılması mümkün olmayacak. Satışları 2019 yılı Haziran ayının sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksitleri en geç 2019 yılı Haziran ayı sonu itibarıyla başlamış olan ev ve iş yeri alıcıları kampanyadan faydalanabilecek. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasından faydalanamayacak. Kampanyadan yararlanmak isteyenler, gayrimenkul satış sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecek.

Ne düşünüyorsunuz?

106 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Gayrimenkul Alım Satımlarında Aracılık Sözleşmesi

Vatandaş Bu Durumdan Şikayetçi !