in , , ,

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Kent Genelinde Kentsel Dönüşüm İçin Düğmeye Bastı !

Bursa’nın en büyük kentsel dönüşüm projesi başlıyor !

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş bayramın son gününde halkla bir araya geldi. Aktaş, Bursa’nın gündemindeki büyük projelere değinirken “Bursaray’ı Şehir Hastanesi’ne ulaştıracak projenin iptal edilen ihalesi tekrar yapıldı. Herkes müsterih olsun, süreyi 24 ayın da altına indiren bu ihale Bursa’nın hayrına” dedi. Aktaş inşaat projesinde yaşanabilecek problemleri en aza indirgemek için yapılan değişikleri anlattı.

Aktaş sonrasında 21 Mayıs Cuma günü Bursa’yı ziyaret edecek olan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un programı ile ilgili şu bilgiyi paylaştı:

“Gündemimizde en büyük kentsel dönüşüm var ve yakında başlıyoruz. İlk projeler 1050 Konutlar ve Sıcaksu bölgesi kentsel dönüşümleri olacak. Bu dönüşüm projeleri kent içinde etap etap devam edecek.”

Aktaş, Hanlar Bölgesi’nde devam eden çalışmalara yönelik ise “Hanlar Bölgesi projesini çok önemsiyoruz ve Bursa’mızı tarihiyle mutlaka buluşturmak istiyoruz. Bakanımızın da heyecan duyduğu gelişmeleri konuşacağız. “Tarihiyle bütünleşen, modern projeleriyle geleceğe bakan Bursa’da yaşamak çok mutluluk verecek.” açıklamasında bulundu.

Ne düşünüyorsunuz?

87 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Sükna Hakkı Nedir ?

Beşiktaş Ortaköy’de Yer Teslimi Yapıldı