in

Çamlıca Camii Metro Projesi Bakanlığa Devredildi !

İlgili karar bugün Resmi Gazete’de yayımlandı.

İstanbul’un en yenisi olacak Büyük Çamlıca Raylı Sistem Hattı ile ilgili önemli bir karar alındı. İBB tarafından yapılması için onaylanan proje Büyükşehirden alınarak Bakanlığa devredildi. İlgili karar bugün Resmi Gazete’de yayımlandı.

ÇAMLICA CAMİİ METRO PROJESİ BAKANLIĞA DEVREDİLDİ

Büyükşehir Belediyesinde bulunan, Marmaray, Kadıköy-Kaynarca Metrosu ve şehir hatlarına ulaşım sağlaması planlanan Büyük Çamlıca Metro projesi kapsamında Altunizade’den Çamlıca’ya kadar uzanacak ve yaklaşık 4 kilometre uzunluğunda metro hattı inşa edilmesine dair yetkiler, Bakanlığa devredildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistem Daire Başkanlığı Raylı Sistem Projeler Müdürlüğü tarafından yapılması planlanarak onaylanmış olan Büyük Çamlıca Raylı Sistem Hattı, Bakanlık tarafından yapılacak. Türkiye genelinde yapımı devam eden ulaşım projeleri ile ilgili hazırlanan kanun maddesine Büyük Çamlıca Raylı Sistem Hattı da eklendi. Konu ile ilgili Cumhurbaşkanlığı kararı bugün Resmi Gazete‘de yayımlanarak yürürlüğe girmiş oldu.

Şehir İçi Raylı Ulaşım Sistemleri, Metrolar ve Bunlarla İlgili Tesislerin Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca Üstlenilmesi, Devralınması ve Tamamlanmasını Müteakip Devri ile İlgili Şartların Belirlenmesine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3309)

İlgili karar gereği, İstanbul‘da Üsküdar ilçesinde 3,48 KM uzunluğundaki metro hattında Altunizade, Çamlıca Tepesi, Ferah Mahallesi ve Çamlıca Cami 4 adet istasyon olarak yapımı planlanmış durumda. Altunizade istasyonu aç-kapa tekniği ile yapılacak. Marmaray gibi önemli ulaşım noktalarına erişimin kolay sağlanabileceği metrobüs, Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı ile bağlantı noktası olacak.

Ne düşünüyorsunuz?

183 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Vintage Dekorasyon Nedir ?

Borcunu Ödeyenlere Toki’den Uyarı