in

Antalya’da ÇED Raporu Olmayan İnşaat Durduruldu

Belediyeye şikayet edildi !

Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nün Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’na devrettiği Antalya’daki arazi, bir süre önce özel bir firmaya satılmıştı. Bu firma satın aldığı arazi üzerinde 12 blokluk konut inşaatına başladı. Ancak binaların yükselmesinin ardından inşaat için durdurma kararı verildi.

ÇED RAPORU OLMAYAN KONUT İNŞAATI DURDURULDU !

12 blokluk ev inşaatının durdurulmasının gerekçesinin ise ilgili proje için Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) raporu alınmaması olduğu gösterildi. Akdeniz Üniversitesi’ne yakın bir mevkide bulunan arazi için gelen şikayetler değerlendirildikten sonra bu kararın verildiği öğrenildi.

BELEDİYEYE ŞİKAYET EDİLDİ !

Arazinin bulunduğu Konyaaltı’ nda ilçe belediyesine birçok şikayet gitti. Bu şikayetler üzerine Konyaaltı Belediyesi 491 konuttan ve 40 dükkandan oluşan projenin ÇED raporunun olmadığı gerekçesiyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na şikayette bulundu.

İNŞAATIN AKIBETİ BELİRSİZ !

Konyaaltı Belediyesi’nin şikayetini değerlendiren Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Çevre Yönetim Şubesi bu inşaatın durdurulmasına karar verdi. Belirli sayıda evin olduğu konut projelerinin ÇED raporu alma zorunluluğu bulunuyor. Faaliyeti durdurulan inşaatta şu anda herhangi bir çalışma yapılmıyor. Bu inşaatın akıbetinin ne olacağı konusu da bu günlerde Antalya’nın gündeminde..

Ne düşünüyorsunuz?

69 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Serdar Bilgili ve Emlak Kralı Michael Shvo Mahkemelik Oldu

Acun Ilıcalı Kuruçeşme’deki Villasını Sattı