in ,

Çeşme’de Denize Sıfır Arazi Satışı

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Çeşme’de denize sıfır ve 3’ncü derece arkeolojik SİT alanında kalan 3 taşınmazı satışa çıkardı.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, turizm cenneti Çeşme’deki denize sıfır ve 3’ncü derece arkeolojik SİT alanında kalan toplam 5 bin 322 metrekare büyüklüğündeki 3 taşınmazı satışa çıkardı. Konut imarlı taşınmazlar için 2 milyon 500 bin TL’lik geçici teminat bedeli belirlenirken, istenen fiyat açıklanmadı. İhale pazarlık usulüyle yapılacak.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, İzmir’in Çeşme İlçesi Sakarya Mahallesi’nde bulunan 207 ada 29 parsel, 8630 ada 1 parsel ve 8631 ada 1 parsellerdeki toplam 5 bin 322,78 metrekare büyüklüğündeki 3 arazisini satışa çıkardı. Konut imarlı taşınmazlar için herhangi bir fiyat belirlenmedi. Sadece 2 milyon 500 bin TL’lik geçici teminat bedeli açıklandı. Pazarlık usulü ile yapılacak bu ihaleye girmek isteyenlerin, geçici teminatı yatırması gerekecek.

Diğer yandan ihaleye çıkarılan ve üzerine konut yapılabilecek denize sıfır arazinin 3’ncü derece arkeolojik SİT alanında kalması dikkati çekti.

Ne düşünüyorsunuz?

129 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Kentsel Dönüşümde Kredi Limitleri Yükseltildi

Foça Fransız Tatil Köyü Satışta !