in , ,

Çeşme’de Ticaret, Turizm, Konut İmarlı 88 Arsa Satışa Çıkarıldı

23 Mart tarihinde ihale düzenlenecek.

TOKİ Başkanlığı yeni bir arsa satış duyurusu daha yayımladı. Kurum, Çeşme’de bulunan ve kendisine ait olan bazı arsaların satışlarını yapacağını açıkladı. Farklı imar özelliklerine sahip arsaların satışları ise özel ek avantajlarla olacak.

Turizm bölgelerinden TOKİ’den arsa almak isteyenler için büyük bir fırsat olan duyurunun tüm detayları haberimizde…

TOKİ’DEN ÇEŞME’DE ARSA SATIŞI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı arsa satış duyurusunda, arsaların tamamının Çeşme İlçesinde bulunduğunu açıkladı. İlçenin 16 Eylül, Dalyan, Musalla ve Ovacık mahallelerinde bulunan toplam 88 adet farklı özelliklerde ki arsalar satılacak. Söz konusu satış işlemlerinde en büyük avantajlardan biri de, satışlarda KDV ödemesinin yapılmayacak olması.

TOKİ’nin satışa çıkardığı 88 adet arsa için yatırım yapmak isteyenler, KDV’den muaf olacaklar. Bunun dışında TOKİ Başkanlığı arsa satışları için taksitli ödeme seçenekleri sunacak. Arsaların satış fiyatları üzerinden belli bir oranda peşinat ödemesi alacak olan TOKİ, daha sonra kalan tutarı aylık olarak tahsil edecek.

Ödeme Avantajları

Satışa çıkarılan arsa için vatandaşlar teklif verdikleri fiyat üzerinden yüzde 25 oranında peşinat ödemesi yapacaklar. Kalan tutar, aylık eşit taksitler halinde ödenecek.

TOKİ’nin sunmuş olduğu bir diğer ek imkan ise 24 ay vade. Yüzde 25 peşinat ödeyenler geri kalan tutarı 24 ay vade ile ödeyebilecekler.

TOKİ’den satışa çıkarılan arsalar için fiyatlar 354 bin TL’den başlıyor.

TOKİ’den satılan arsalar için KDV ödemesi yapılmayacak.

İhale usulü gerçekleştirilecek arsa satışları için 23 Mart tarihinde ihale düzenlenecek. Adaylar, ihale tarihine kadar başvurularını kuruma bildirecekler.

Başvuru detayları için TOKİ’nin internet sitesi ya da Emlak Müzayede sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

102 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Ziraat Bankası Tarım Ve Hayvancılığa Destek Verecek !

TOKİ, Uşak Karahallı Projesindeki Konutlar İçin Başvuru Almaya Başladı