in

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) Yerleşkesi Açılıyor

Dünya metropollerinin sayılı müzik merkezlerinden biri olacak.

Başkentin merakla beklenen Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) Konser Salonu ve Koro Çalışma Binaları, 3 ve 4 Aralık tarihlerinde muhteşem bir “Gala Açılışı” ve sonrasında sezon uygulamasıyla kültür sanat hayatına damgasını vurmaya hazırlanıyor.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasına konut sahipliği yapacak olan Tarihi CSO Salonu, Büyük Salon ve Mavi Salon’nun yer alacağı kültür ve sanat adası tüm yıl boyunca geleneksel müzikten klasik müziğe, dünya müziğinden tanınmış müziğe çok zengin bir içerikle sanatseverlere kapılarını açacak.

3-4 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek açılış konserlerinin sonrasında CSO; 5 Aralık İdil Biret resitali, 11 Aralık Nil Venditti & Nil Kocamangil, 18 Aralık Antonio Pirolli & Atakan Sarı ve 25/26 Aralık tarihlerinde Cemi’i Can Deliorman şefliğinde dünyaca ünlü vokal Buika ile yeni yıl konserlerini gerçekleştirecek.

Ankara Kalesi ile Anıtkabir arasında, Ankara’nın tam kalbinde bulunan yerleşke, dünyanın en eski orkestralarından biri olan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın konut sahipliğinde dünyanın dört bir yanından en saygın solistleri ve orkestraları ağırlamaya devam edecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan proje kapsamında 2023 koltuk kapasiteli “Büyük Salon” 600 kişilik “Tarihi CSO Salonu” ve 500 koltuk kapasiteli “Mavi Salon” ile sergi salonu, restoranları ve açık hava alanlarından oluşan yerleşke kısa sürede kültür ve sanat tutkunlarının buluşma yeri haline gelecek.

Ne düşünüyorsunuz?

46 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

SGK’dan 13 Şehirde Taşınmaz Satışı

50 Yıl Önce İhalesi Yapılan Proje, 2022 Yılında Tamamlanacak