in , ,

Daire Başına İki Otopark Zorunluluğu Getirildi

Ankara’nın Keçiören İlçesinde geçtiğimiz günlerde alınan kentsel dönüşüm kararı, büyükşehir belediye meclisinde onaylandı.

Ankara’nın Keçiören İlçesinde 14 mahalleyi içine alan kentsel dönüşüm projelerine dair Turgut Altınok’tan açıklamalar geldi. Keçiören Belediye Başkanı projelerin Ankara için önemine değinirken kentsel dönüşümün nasıl olacağı ile ilgili bilgi verdi.

Ankara’nın Keçiören İlçesinde geçtiğimiz günlerde alınan kentsel dönüşüm kararı büyükşehir belediye meclisinde de onaylandı. Alınan kararın sonrasında bundan sonraki sürecin nasıl işleyeceğine dair ilk açıklama geldi. Turgut Altınok onay kararının sonrasında proje kapsamında konuştu.

ANKARA KEÇİÖREN’DE 14 MAHALLEYE KENTSEL DÖNÜŞÜM

Keçiören’de Çiçekli, İncirli, Kalaba, Karargahtepe, Basınevleri, Emrah, 19 Mayıs ve Tepebaşı mahallelerine dair kentsel dönüşüm kararı Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş tarafından veto edilmişti. Yeniden görüşülen kentsel dönüşüm kararı bu defa belediye meclisinde AK Parti ve MHP gruplarının ortak kararı ve oy çokluğuyla kabul edildi. Mansur Yavaş’ın veto kararının bozulmuş olmasının sonrasında Keçiören’de 17 mahalleyi içine alan projeye 8 mahalleyi içine alan proje dahil olmuş oldu. Keçiören’de toplam 25 mahalleyi kapsayacak kentsel dönüşüm projelerine dair Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’tan açıklama geldi.

HER DAİREYE İKİ OTOPARK ZORUNLULUĞU

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok yapmış olduğu açıklamasında, kentsel dönüşüm kararını görkemli şehirleşme projesi olarak duyurdu. Bu proje ile Keçiören’de depreme dayanıklı konutlar inşa edileceği bildirildi. Bunun yanısıra kentsel dönüşümle Keçiören’de yeşil alanların çoğalacağı, sokak ve caddelerin genişleyeceği bildirildi.

Altınok konuşmasının devamında projede yer alacak bazı zorunluluklara değindi. Bu zorunlulukların ilki otopark için olacak. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok uygulanacak karara dair konuşmasında “Her daireye getirdiğimiz 2 araçlık otopark zorunluluğu ile otopark sorununu da çözmüş olacağız. Bazı bahanelerin arkasına sığınıp engelleyici olmamalıyız, destekleyici olmalıyız. Şehrimize yapılan hizmette hepimiz el ele vermeliyiz. Mahallelerimize hayırlı olsun, yapılması gereken parselasyon gibi planlamalarla beraber kentimizin yüzde 80’i kentsel yenileme ve kentsel dönüşüme alınmış oldu.” açıklamalarında bulundu.

Ne düşünüyorsunuz?

182 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Konut İmarlı Arsa Nedir ?

Okullara 176 Milyon Liralık Destek Sağlandı