in

Dar Gelirli Ailelere 960 TL Kira Yardımı Müjdesi!

Kira yardımı başvurularına vatandaşlardan yoğun talep

Dar Gelirli Ailelere 960 TL Kira Yardımı Müjdesi voorgo.com

Koronavirüs salgını nedeniyle mağduriyet yaşanmaması amacıyla 48 aya yükseltilen kira yardımı başvurularına vatandaşlardan yoğun talep geldi. Peki kira yardımı nasıl alınır? İşte kira yardımına ilişkin detaylar…

E-Devlet sisteminden gerçekleştirilebilen kira yardımı başvuru sayfası vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Başvurunuzun onaylanması durumunda 48 ay boyunca yardım alınabiliyor. Peki, kira yardımı başvurusu nasıl yapılır? İşte detaylar…

Kirada oturan, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelerin rahat bir nefes alması için vatandaşlara devlet tarafından kira yardımı veriliyor. E-devlet sistemi üzerinden kira yardımı için başvuru yapılabiliyor.

DAR GELİRLİYE KİRA YARDIMI

Bakanlıklar tarafından dar gelirli, yardıma muhtaç ailelere çok çeşitli yardımlar yapılıyor. Bu yardımlar genel olarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlananan gıda, yakacak, barınma, çocukların eğitim masraflarının karşılanması vb. konuları kapsıyor. Ve bu destek kimi zaman ayni kimi zaman da nakdi olarak veriliyor. Kira yardımı da bu desteklerden biri.

Peki kimler kira yardımı alabilir?

Bazı aileler sağlıksız evlerde yaşıyorlar ya da maddi durumlarının yetersiz olması sebebiyle kira paralarını ödeyemiyorlar. Evsiz ailelerin barınma ihtiyaçlarının karşılanması için barınma yardımları ve kira paralarını ödeyemeyen aileler için devlet tarafından, belirli miktarlarda kira yardımı yapılıyor.

KİRA YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? (E-DEVLET)

Sisteme giriş yaptıktan sonra “Uygulamaya Git” sekmesine kullanmanız gerekiyor. “Giriş yapmak istediğiniz uygulama bazı kişisel bilgilerinize erişim hakkı istiyor. Aşağıdaki listeyi kontrol ederek, paylaşmak istemediğiniz bir bilginiz var ise işleme devam etmeyiniz.” uyarısı yapılıyor.

KİRA YARDIMI YAPAN KURULUŞLAR

Maddi anlamda sıkıntı yaşayan aileler için birçok kurum ve kuruluş tarafından kira yardımı yapılıyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Bağlı Müdürlükler, Kaymakamlıklar bünyesinde yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, Belediyeler, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sivil Toplum Kuruluşları, Özel Vakıflar ve dernekler, gönüllü kuruluşlar ya da şahıslar tarafından kira yardımı yapılıyor.

KİRA YARDIMI BAŞVURUSU

Dar gelirli ailelere kira yardımı,  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanıyor. Yerinde yapılan incelemeler sonucunda ailenin nasıl bir yaşantı içinde olduğunu değerlendiren heyet raporu hazırlanıyor. Kira yardımı ve diğer yardımlardan faydalanabilmek için Kaymakamlık ve Valilikler bünyesinde yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na kira yardımı talebinde bulunduğunuzu gösteren bir dilekçe ile bireysel başvuru yapmanız gerekiyor. Fakat belediyeler tarafından bu kişilerin tespiti ile şahısların başvurması gibi bir koşul aranmadan da yardım yapılabilmesi mümkün olabiliyor.

Kira Yardımı Başvuru İçin Gerekli Evraklar:

Kimlik fotokopisi

İkametgah belgesi

Gelir belgesi

Muhtarlıktan alınan fakirlik kağıdı

Ne düşünüyorsunuz?

127 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Konut Fiyatında Fahiş Artis Yapana Ceza voorgo

Konut Fiyatında Fahiş Artış Yapana Ceza !

Faiz Oranı Peşinat Vade Süresine Dikkat-voorg.com

Faiz Oranı Peşinat Vade Süresine Dikkat!