in

Denizli’nin Sanayi Ve Turizm Atağı

Şehircilik Alanında Yapılan Çalışmalar Hız Kesmeden Devam Ediyor

Sanayi ve turizmde atağa kalkan Denizli’nin Güney ilçesi gelişimini sürdürüyor. Vizyon projeler ile kolları sıvayan Güney Belediye Başkanı Halil Ayhan, gece gündüz çalıştıklarını dile getirdi.

Güney ilçesi, şehircilik alanında yapılan çalışmalarla hızlı bir gelişim gösterirken, belediye de dışa açılım gösteren, daha modern bir kent oluşturma adına çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

YENİ İMAR YOLLARI

Güney Belediye Başkanı Halil Ayhan, “Geleneksel mimariyi koruyup, modern şehircilik programlarını hayata geçiriyoruz” dedi.

Bu yıl 150 bin metrekare yeni imar yolu açarak bu alanda ulaşılması güç bir rekora imza atan Güney Belediyesi’nde hedef bu rakamı daha da yükseklere çıkarmak. Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Güney Belediyesi işbirliğiyle yürütülen çalışmalar neticesinde yapılan işler de ilk meyvesini veriyor.

Başkan Ayhan; Hükümet Konağı, Selam Ağa Konağı ve Molla İbrahim Hoca Konağı’nı restore ettirerek ilçe tarihine sahip çıkarken, geçmişte Yunan karargahı olarak kullanılan ‘Kara Molla Konağı’ restorasyonunun da proje aşamasında olduğunu söyledi.

Ayhan, ” Cindere, Karagözler, Eziler, Kerimler, Doğanlı, Aydoğdu, Haylamaz mahallelerimizde sünnet ve düğün organizasyonları ile pazar alanı olarak kullanılacak kapalı alanların inşaatları tamamlandı ve hizmete açıldı. Yeni mahalleye yapılacak 118 adet ev ve 2 işyeri olmak üzere 120 TOKİ konutunun da 9 Ekim’de ihalesi yapıldı. Önümüzdeki günlerde inşaatına başlanacak” dedi.

Ne düşünüyorsunuz?

48 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü Binasının Bulunduğu Alan İhaleye Çıkarıldı !

Türkiye Genelinde 1,5 Milyon Konut Yenilenecek