in ,

Depolara Talep Arttı !

Kentsel dönüşüm depolama sektörünü canlandırdı !

Türkiye’de bir süredir çalışmalarına hız verilen kentsel dönüşüm projeleri sebebiyle vatandaşların depolara olan ilgisi çoğaldı. Evini kentsel dönüşüme verenler ve bu sürede geçici eşyalarını güvenliğini sağlamak isteyenler depo kiralıyor.

PratikDepo Genel Müdürü Okan Artemiz, kentsel dönüşüm kapsamında bir binanın yenilenme sürecinin 12 ila 15 ay sürdüğünü, bu sürede insanların yaşayacakları evin maliyetlerini asgari seviyede tutmak için daha küçük evlere yöneldiğini belirtirken, eve sığmayan eşyalar için depoları tercih ettiklerini ifade etti.

Bir diğer durumda ise bu kişilerin kentsel dönüşüm sürecini bir yakınının yanında ya da farklı bir evde geçirmesi sebebiyle yine eşyalarını güvenle saklayabilmesi için eşya depolarına yöneldiklerini aktardı.

DEPOLARA EN ÇOK TALEP İSTANBUL’DAN

İstanbul’da bulunan 1.5 milyon riskli konutun 300 binin acil kentsel dönüşüme girmesi gerektiğini ve 2023’e kadar 102 binden çok bağımsız birimin tamamlanmasının amaçlandığını aktaran Artemiz, PratikDepo olarak İstanbul, Ankara ve İzmir’de hizmet verdiklerini, bu iller içinden talebin en çok İstanbul’dan geldiğini ifade etti. Depolama hizmeti için Kadıköy, Üsküdar ve Ataşehir’den yoğun talep var.

DARALAN KONUTLARA +1 ODA

Kentsel dönüşümle güncellenen binalarda metrekarelerin eskiye göre daha az olduğunu ve bunun da eşya depolama hizmetine olan ilgiyi artırdığını belirten Artemiz, evlerin kentsel dönüşüme verildiğinde daha az metrekare veya daha az oda verildiğini ve yeni evine eşyalarını sığdıramayan kişilerin depolama ihtiyacı duyduğuna dikkat çekti. Artemiz, PratikDepo olarak depo hizmeti sağlayarak evlere +1 Oda hizmetini geliştirdiklerini açıkladı.

DEPO FİYATLARI NE KADAR ?

PratikDepo olarak Türkiye’de ilk sigortalı eşya depolama hizmeti veren firma olduklarının önemini vurgulayan Artemiz, farklı ihtiyaçlara farklı boyutlarda ahşap konteynırlarının bulunduğunu, bunların da ilaçlanmış, soğuğa ve ısıya dayanıklı olduğunu aktardı.

Depo fiyatları ise Ankara ve İzmir için 99 TL’den İstanbul için ise 145 TL’den başlayan fiyatlarla kiralanabiliyor.

Ne düşünüyorsunuz?

100 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Yeni Cezaevleri İçin Ayrılan Kaynak Açıklandı

Kot Farkı Nedir ?