in

Deprem Konutlarının Teslim Tarihi Açıklandı !

Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir’deki deprem konutlarının teslim tarihini, fiyatlarını, taksit tutarlarını ve vade süresini açıkladı !

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısının ardından alınan kararları kamuoyuna duyurdu. İzmir’de depremzedeler için inşa edilen deprem konutlarına yönelik yeni gelişmeleri ve yeni kararları da açıkladı.

İZMİR’DE DEPREM KONUTLARI NE ZAMAN TESLİM EDİLECEK?

İzmir’de depremzedeler için inşa edilen konutlara dair son gelişmeleri açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Depremin ilk anından itibaren biz hükümet olarak vatandaşlarımızın yaralarını sarmak, maddi ve manevi kayıplarını telafi etmek için harekete geçtik. Elazığ ve Malatya’da olduğu gibi İzmir’de de hasar tespit çalışmalarını tamamladıktan sonra geniş bir inşa çalışmasına başladık. Bu kapsamda İzmir’de 7 ayrı bölgede 1391 konut ve 302 dükkan inşa ettik. Bunlardan 791’inin inşaatı tam anlamıyla sona erdi ve 26 Kasım Cuma günü İzmir’de bu konutları vatandaşlarımıza teslim edeceğiz.” dedi.

İZMİR’DE DEPREM KONUTLARI KAÇ YIL VADEYLE VERİLECEK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir’de deprem konutlarının mali şartlarını da açıkladı. Buna göre hak sahibi vatandaşlar ilk 24 ay ödemesiz olmak suretiyle toplam 20 yıl vadeyle bu konutların sahibi olabilecekler. İlk 2 yıl boyunca herhangi bir ödeme yapılmayacak. Ardından ise ödeme takvimi başlayacak ve vatandaşlara cüzi miktarlarla maliyetlerinin altında bu konutlar verilecek.

İZMİR’DE DEPREM KONUTLARININ FİYATLARI VE TAKSİTLERİ NE KADAR OLACAK ?

İzmir‘de depremzedeler için inşa edilen konutların maliyetlerine dair bilgiler de paylaşıldı. Buna göre 2+1 konutlar için 160 Bin TL ile 180 Bin TL, 3+1 konutlar için 220 Bin TL ile 260 Bin TL arasında ödeme yapılacak. Aylık taksit tutarı 2+1 konutlar için 740 TL’den, 3+1 konutlar için 1.020 TL’den başlayacak.

Ne düşünüyorsunuz?

91 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Gayrimenkul Danışmanları İçin Planlamanın Önemi Nedir ?

Bütçeye Göre Ev Seçimi Nasıl Yapılır ?