in

Diyarbakır’da Yeni Güzergahlar Oluşturuldu

Diyarbakır’ın hızla büyümesi ve ulaşım gerektiren alanların artması sebebiyle çalışmalarına başlanan Ulaşım Ana Planı kapsamında yeni güzergahlar oluşturuldu.

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Münir Karaloğlu ve Diyarbakır Valisi Başkanlığında, Büyükşehir Belediyesi yetkilileriyle ulaşım hizmetlerinin bütün yönleriyle ele alındığı bir toplantı gerçekleştirildi.

Diyarbakır’ın gelişimi ve kentleşme ile artan ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla çalışmaları yürütülen Ulaşım Ana Planı kapsamında yapılan toplantıda Karaloğlu, hem trafik düzenine ve kavşaklara yönelik yapılan, hem de toplu taşıma talepleri doğrultusunda hatların optimizasyonu için devam eden çalışmalar ile ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Özellikle toplu taşımanın ana gündem maddesini oluşturduğu ve yapılan analizler sonucu elde edilen veriler ışığında kent ulaşımındaki ihtiyaçların göz önüne alındığı toplantıda, öncelik vatandaşlardan gelen taleplere verilerek; havaalanından Üçkuyular TOKİ’ye iki adet araç (O2), Batı İlçe Garajından Organize Sanayi Bölgesine iki adet araç (Z7) olmak suretiyle dört aracın hizmet edeceği iki yeni hat açılarak halkın hizmetine sunuldu.

Açılan yeni hatlar ile havaalanı ve otogar arasındaki bağlantı sağlanarak yeni gelişen kentsel alanlardaki nüfus yoğunluğunun hastane, cezaevi, kütüphane, TOKİ, maliye konutları, ticaret alanları ve Organize Sanayi Bölgesine erişimleri için toplu taşıma ihtiyacı karşılanmış olacak.

Toplantıda Karaloğlu’nun yanı sıra; Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan, Ulaşım Daire Başkanı Hülya Atalay, Yol Yapım ve Bakım Daire Başkanı Kendal Okutucu ile Park ve Bahçeler Daire Başkanı Kendal Okutucu yer aldı.

Ne düşünüyorsunuz?

121 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Kat Karşılığı Arsa Nedir ?

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Mülkiyetinde Bulunan 40 İş Yeri İçin İhale Düzenlenecek