in

Dolandırılmamak İçin E-Devlet Telefon Onayı Alın !

Her tapu işleminde SMS onayı gerekecek.

Dolandırılmamak İçin E-Devlet Telefon Onayı Alın voorgo.com

Tapuda son dönemlerde yaşanan bazı olaylar yurttaşların güvenilirği için ek önlemler almaları gerektiğini gösterdi. Sahte kimlik hatta dublör kullanımı ile gayrimenkul alım ve satım prosedürü yapılmak istenmesi sebebiyle yurttaşların dikkatli olmaları gerekiyor. Bu alanda atılabilecek en önemli adımlardan biri de e-Devlet üzerinden SMS kaydı yapılması.

Dolandırıcıların yeni hedefinde yurttaşların gayrimenkulleri yer alıyor. Bu alanda yaşanan bazı problemler yurttaşların dikkatli olmaları gerektiğini gösterdi. Öyle ki yurttaşlar adına sahte kimlik hatta dublör kullanarak işlem yapmak isteyen dolandırıcılar, Tapu Genel Müdürlüğü’ nde görevli memurların dikkati yardımıyla engellenmişti. Dolandırıcılık mağduriyeti yaşamamak adına cep telefonu ve SMS onayı gerekiyor.

DOLANDIRMAK İÇİN KULLANILAN YÖNTEM PES DEDİRTTİ

Dolandırıcıların geçtiğimiz aylarda denediği yöntem bu kadar da olmaz dedirten türden. Fatih Tapu Müdürlüğü’ nde görevli devlet memurlarının dikkati yardımıyla 2.5 milyon TL değerinde bir gayrimenkulün haksız satışı engellendi. Söz konusu arsanın satışı adına başvuruda bulunan dolandıcılar prosedürlere başlamak istediler. Ancak Tapu Müdürlüğü‘ nde görevli devlet memurları satış başvurusu imzası ile nüfus cüzdanı vekalatnamesi üzerindeki imzanın farklı olduğunu tespit ettiler. Bu dikkat sayesinde dolandırıcılık girişimi önlenirken yurttaşların yapabilecekleri ile ilgili de bilgi verildi.

E-DEVLET TELEFON ONAYI ALIN

Vatandaşların üzerlerine kayıtlı gayrimenkullerin güvenliğine dair alabileceği bazı önlemler bulunuyor. Bu kaspamda vatandaşlar e-Devlet üzerinden cep telefonlarını tapu prosedürleri için kayıt ettirebilirler. Bu kayıt sonrası ise her tapu işlemlerinde SMS onayı gerekecek. Bu sayede yurttaşlar gayrimenkulleri hakkında her girişimden haberdar olacaklar.

Ne düşünüyorsunuz?

75 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Değerli Konut Vergisi Nedir voorgo.com

Değerli Konut Vergisi Nedir ?

Asya Altyapı Yatırım Bankası'ndan Türkiye'ye Onay voorgo.com

Asya Altyapı Yatırım Bankası’ndan Türkiye’ye Onay