in

DSİ Acele Kamulaştırma Kararı Aldı !

Karakuz Barajı projesi ile Silvan Barajı köy yolları projesi kamulaştırma kararı…

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yağış miktarı her sene biraz daha azalırken baraj projelerinin önemi de artmış durumda. Türkiye, baraj projeleri sayesinde susuzlukla mücadele konusu ile ilgili yeni önlemler almaya devam ediyor. Bu süreçte çalışmaları yürüten Devlet Su İşleri yürütülen baraj projeleri ile ilgili 2 proje için acele kamulaştırma kararı alındığını açıkladı.

Silvan Barajı için başlatılan köy yolları projesi kapsamında ulaşım yollarının yapımını hızlandırmak amacı ile belirtilen güzergah üzerinde bulunan taşınmazlar için acele kamulaştırma kararı alınırken Karakuz Barajı projesi de bir diğer DSİ acele kamulaştırma kararı alınan proje oldu. Söz konusu karar kapsamında 2 proje ile ilgili verilen acele kamulaştırma kararı sürecini DSİ yürütecek.

  • Silvan Barajı Köy Yolları Projesi Kapsamındaki Ulaşım Yollarının Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4973)

Silvan Barajı Köy Yolları projesi kapsamındaki ulaşım yollarının yapımı amacıyla belirlenen güzergahlara isabet eden taşınmazların Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi.

  • Karakuz Barajı Projesi Kapsamında Belirtilen Bazı Taşınmazların Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4979)

Karakuz Barajı projesi kapsamında Kahramanmaraş Afşin ve Sivas Gürün ilçe sınırları içerisinde bulunan taşınmazların Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü DSİ tarafından acele kamulaştırılmasına, 2942 sayılı Kamulaştırma Kanununun 27 inci maddesi gereğince karar verildi.

Ne düşünüyorsunuz?

79 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Rezidans Nedir?

İzmit’e Milli İrade Meydanı Yapılacak