in

Edirne Milli Emlak Müdürlüğü 114 Lojmanı Satışa Çıkardı

Edirne Milli Emlak Müdürlüğü lojman satışı yapılacağını açıkladı.

EDİRNE’DE LOJMAN SATIŞ İLANI

Edirne Milli Emlak Müdürlüğü tarafından satışa çıkarılan konutların sayısı 114. Bu konutların önemli bir bölümü dolu konumda olsa da kayda değer bir sayıda boş konutlar bulunuyor. Kamudan konut almak isteyenler için önemli bir fırsat sunan Edirne Milli Emlak Müdürlüğü ihale işlemlerini 23 Kasım, 24 Kasım ve 25 Kasım tarihlerinde düzenleyecek. İhalelere katılmak isteyenler boş daireler için teklif verebilecekler.

Lojmanın Boş yada Dolu Olması Ne Anlama Geliyor

Satışa çıkarılan lojmanın boş yada dolu olması konutun içerisinde kamu personeli olup olmadığını gösterir. İçerisinde kamu personeli olan ve ikamet edilen dairelerin satışı ise öncelikli satış hakkı kapsamında yapılır.

Öncelikli satış ile ilgili içinde kamu personeli oturan dolu konutların satışlarının ilk olarak personellere yapılmasını sağlar. Eğer kamu personelleri isterlerse satışa çıkarılan daireleri alabilirler. Ancak istemezlerse daire boş konuma geçer ve ihale herkes için düzenlenir.

Kurumun yaptığı açıklama şöyle; ” Taşınmazların satış ihalesi 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesi gereğince Açık Teklif Usulü ile karşılarında belirtilen tarih ve saatte İstasyon Mahallesi Şehit Emniyet Müdürü Ertan Nezihi Turan Cad. No:63 22030-EDİRNE adresindeki Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde Konferans salonunda teşekkül edecek komisyon huzurunda yapılacaktır.” İhaleye katılacak olanlar başvurularını bu açıklama kapsamında yapacaklar.

İHALE BAŞVURULARI İÇİN

İhale işlemleri için kurum bir şartname hazırladı. Şartname Edirne Milli Emlak Müdürlüğüne mesai saatleri içinde görülebilir. Şartnameyi inceleyenler ilan edilen esaslara göre başvurularını yapabilirler.

Ne düşünüyorsunuz?

97 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Ada Uygulama Krokisi Nedir ?

Rahat Ve Huzurlu Bir Uyku İçin Yatak Odası Nasıl Olmalı ?