in , ,

Ekrem İmamoğlu Bir Kere Daha Kanal İstanbul Projesini Eleştirdi

‘Ciddi yanlış içindeler !’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama ile Haziran ayında kesin olarak temelinin atılacağı duyurulan Kanal İstanbul projesi ile ilgili İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yankı uyandıracak yeni bir çıkışta bulundu. Gelecek Partisi Başkanı Davutoğlu’nun açıklamasını paylaşan Başkan İmamoğlu bir kere daha Kanal İstanbul projesine karşı çıkarak Beton Kanal ifadelerini kullandı.

Bulduğu her fırsatta Kanal İstanbul projesine olan karşı duruşunu ve açıklamalarını dile getirmeye devam eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabı üzerinden bir kere daha Kanal İstanbul projesini eleştirdi.Kanal İstanbul projesini şehre ihanet olarak nitelendiren ve kesinlikle yapılmaması gerektiğini savunan İBB Başkanı İmamoğlu bu seferde proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Gelecek Partisi Başkanı eski AK Partili Ahmet Davutoğlu tarafından ortaya atılan iddiaların bulunduğu videoyu paylaştı.

KANAL İSTANBUL İHALESİ NE ZAMAN ?

Projenin yapılacağı tarih merak konusu olurken konu ile ilgili partisinin meclis toplantısında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan bir kere daha Haziran ayını işaret etmiş ve Haziran ayında Kanal İstanbul projesinin temelini atılacağını dile getirmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamaların sonrasında özel bir televizyon kanalının canlı yayınına katılan Gelecek Partisi Başkanı Ahmet Davutoğlu yapılan açıklamaları şiddetle eleştirmiş ve projenin yapılmaması gerektiğini savunmuştu.

Davutoğlu yapmış olduğu açıklamasında “Sayın Cumhurbaşkanı geçen gün ‘inadına Kanal İstanbul’u yapacağız, Haziran’da temel atacağız’ dedi. Bizim gölge bir kabinemiz var. Bir arkadaşıma sordum, ‘Nasıl başlayacaklar ? Yatırım ihalesi yok’ Meğer firmanın ismini vermeyeyim, büyük bir firma deplase yani yeraltı iletişim hatlarının değişimi ile ilgili vaktiyle ihale yapılmış. Bu ihaleyi değiştirip köprü ihalesi haline getiriyorlar. Suç bu. Mahiyet değişiyorsa ihale tekrarlanır” diyerek projenin finansal planlaması olmadığını iddia etmişti.

CİDDİ YANLIŞ İÇİNDELER !

Resmi sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Başkan İmamoğlu “Haziran’da Beton Kanal’ın temelini atmaya çalışanlar, çok ciddi yanlış içinde. Seçilmiş son Başbakan ve Gelecek Partisi Lideri Sn. Ahmet Davutoğlu uyarıyor. Dikkatle dinleyiniz” diyerek Ahmet Davutoğlu tarafından yapılan açıklamaların bulunduğu videoyu paylaştı.

Kanal İstanbul projesi için “Beton Kanal” ifadesini kullanan Başkan İmamoğlu dev projeyi “İstanbul’a ihanet” olarak nitelendirirken bu projeye harcanacak paranın kentsel dönüşüme aktarılması gerektiğini savunuyor ve projeye sıklıkla karşı çıkıyor.

Ne düşünüyorsunuz?

212 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Emlak Vergisi İlk Taksit Ödemelerinde Son Gün !

Kabine Toplantısında Alınan Kararlar Açıklandı !