in

Emlakçıların Yeni Dijital Dünyası ! ‘Dijital Gayrimenkul Okuryazarlığı’

Emlak Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Belgesi 1 Eylül itibariyle yürürlüğe girecek.

Emlaçıların Yeni Dijital Dünyası ! 'Dijital Gayrimenkul Okuryazarlığı voorgo.com

Gayrimenkul ticaretiyle uğraşan kişilere getirilen zorunlu Emlak Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Belgesi 1 Eylül itibariyle yürürlüğe girecek.

Gayrimenkul sektörünün en kapsamlı veri havuzunu yöneten GABORAS, yoğun biçimde devam eden Dijital Gayrimenkul Okuryazarlığı (DGO) ve Yerel Ağ uygulamaları ile emlak danışmanlarını yeni döneme ve menkulleşme atağına hazırlıyor. Bakanlık tarafından hazırlanan ve gayrimenkul ticaretine aracılık yapanlara zorunlu hale getirilen ‘Mesleki Yeterlilik Belgesi’ 1 Eylül 2020 tarihi itibariyle hayata geçiyor. Gayrimenkul sektörünün teknoloji ve güvenilir ticaret platformu GABORAS, yeni dönemde başlattığı ‘Yerel Ağ’ ve ‘Dijital Gayrimenkul Okuryazarlığı’ uygulamaları, yapay zeka destekli büyük veri yönetimi, çapraz sorgulama ve yöntem analiz anlatımları, veri doğruluğunu sağlama (DAV) ile sektörel deneyim paylaşım programlarını başlattı.

Dijital bir dünya sunuyor.

Güncel piyasa analizleri, likiditasyon skorları, takas ticaretinde il döngü hızları, güvenilir ticaret, parsel bazlı gerçekleşen satış prosedürleri, toplu değer harita araçlarının kullanımı, değer haritaları üzerinden bölgesel analizler, yasallık ve hakkaniyet çizgisi, fiyat aralığı, gibi birçok konu başlığının ücretsiz aktarıldığı Dijital Gayrimenkul Okuryazarlığı programı gayrimenkul sektörü ile ilgilenen herkese dijital bir dünya sunuyor. Yerel Ağ ile kariyerine dijital gayrimenkul okuryazarı olarak devam eden emlak danışmanlarına ulusal ve uluslararası ağ entegrasyon imkanı ve güvenilir alım-satım ticareti tecrübesi sunmayı hedefliyor. Emlak danışmanları GOS Yerel Ağ Platformlarıyla nitelikli portföy havuzundan yararlanarak mahallideki iş gücünü global ortamdaki yatırım fırsatlarını değerlendirebilecek.

Üst değil taban fiyat sınırının uygulanması faydalı.

Emlak Yetki Belgesi hakkında görüşlerini paylaşan GABORAS CEO’su Kurtuluş Altun, “Ticarette hakkaniyet ve güven esas olmalı, güveni ve sürdürülebilirliği sarsacak hiçbir olumsuzluk olmamalı. Hizmet arz biçimi ile değer saptamasında asgari koşullar ve üst değil taban fiyat sınırının uygulanması faydalı. Detaylı işlem derinliği ve hizmet bileşenleri bilinmeden üst sınır belirlenmesi isabetli olmayacaktır. Gayrimenkul sektörünün düzensiz yapısını ortadan kaldıracak güveni tesis edecek taşınmaz ticaretinde borsalaşmaya gidecek her adımın sonuna kadar destekçisiyiz” dedi.

Ne düşünüyorsunuz?

142 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Hayalet Şehir Açılıyor voorgo.com

Hayalet Şehir Açılıyor !

Birkaç Yıl Daha Beklenseydi Yıkmak Zorunda Kalacaktık voorgo.com

” Birkaç Yıl Daha Beklenseydi Yıkmak Zorunda Kalacaktık ! ”