in , , ,

Emlak Katılım’dan Dört Yeni Şube Daha

Emlak Katılım, yeni şubelerini hizmete sunmaya devam ediyor.

Katılım finans sektörünün en genç üyesi olarak faaliyetlerini sürdüren Emlak Katılım, müşterilerinin bankacılık ihtiyaçlarını karşılamak üzere şube ağını genişletmeye devam ediyor. İstanbul’da 28’inci, Manisa ve Denizli’de birinci Konya’da ise üçüncü şubesini hizmete sunan Emlak Katılım, Türkiye genelinde toplam 62 şubeye ulaştı.

2019 Mart ayında faaliyete geçen ve yılı 11 şube ile tamamlayan Emlak Katılım, 2020 yılında şubeleşmeye hız vererek yıl sonu şube sayısını 50’ye taşıdı. 2021 yılında da Türkiye’nin dört bir yanında şubeleşme çalışmalarını hız kesmeden sürdüren banka, dört yeni şubesini daha hizmete sundu. İstanbul Sultançiftliği, Manisa, Denizli ve Konya Kobisan Şubelerini aynı anda açan Emlak Katılım, İstanbul’da 28, Türkiye genelinde ise toplam 62 hizmet noktasına ulaşmış durumda.

Emlak Katılım’ın istikrarlı bir şekilde büyüyor olduğundan duydukları memnuniyeti dile getiren Emlak Katılım Genel Müdürü Nevzat Bayraktar, “Müşterilerimize bulundukları lokasyonlarda ulaşmayı, yerel ekonomiye ve istihdama katkı sunmayı önemsiyoruz. Bu hedef doğrultusunda şube ağımızı genişletmeyi ve sektörde yeni ürün ve hizmetler geliştirmek suretiyle farklılaşmayı sürdüreceğiz. İnsanı odağına alan, sürdürülebilir bir hizmet modeli anlayışı ile yaptığımız tüm çalışmalarda katılım bankacılığı etik ilke ve programları doğrultusunda hizmet üretiyoruz. Dört şubemizin de ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Emlak Katılım sukuk ihracında ilklere imza atıyor.

Tarihi geçmişiyle finans sektörünün en köklü ve bunun yanında katılım finans sektörünün en genç üyesi olan Emlak Katılım, yurtiçi piyasalarında gerçekleştirdiği kira sertifikası (sukuk) ihraçlarıyla kaynak çeşitliliğini artırıp sukuk piyasasına hızlı giriş yaparak Nisan 2020’den bu yana 7.6 Milyar TL’lik sukuk ihracı gerçekleştirdi. Emlak Katılım, Haziran 2020’de 100 Milyon TL tutarlı, 369 gün vadeli ve 4 dönemsel getiri ödemeli “getirisi katılma havuzuna referanslı kira sertifikası ihracı” gerçekleştirdi. Emlak Katılım’ın diğer önemli ürünlerinden bir tanesi de 19 Mart 2021’de ihracını gerçekleştirdiği yaklaşık 47 Milyon TL tutarlı ve 455 gün vadeli Ortaklığa Dayalı Sukuk ihracı oldu. Katılım finans sisteminin özüne hitap eden risk paylaşımına ve ortaklığa dayalı sukuk ihracı ile Emlak Katılım, katılım bankalarının önemli bir fon toplama aracı olan Özel Fon Hesabı Havuzlarını yaklaşık 16 yıl sonra sektörde tekrar canlandırdı. Emlak Katılım, Şubat 2021’de Sermaye Piyasası Kurulundan almış olduğu 15 milyar TL tutarlı kira sertifikası ihraç tavanı onayı ile bankanın büyümesine ve artan şube ağına paralel, sukuk ihraçlarını artırmaya devam edecek.

Kentsel dönüşümde güven verici finansman çözümleri sunuyor.

Emlak Katılım, kentsel dönüşüm ile riskli yapılarda ya da riskli alanlarda ikamet eden kat maliklerinin daha sağlam ve modern binalarda oturmalarını sağlamak için yeni finansman çözümleri geliştirdi. Güçlendirme, Yerinde Birebir Dönüşüm (Emsal Artışı Olmayan), Yerinde Dönüşüm (Emsal Artışı Olan) ve Alansal Dönüşüm olmak suretiyle dört adet iş modeli tasarlayan Emlak Katılım, her dört modelde de kat maliklerine 120 aya kadar finansman kullandırabilmektedir. Aynı zamanda kat malikleri Emlak Katılım’dan kullanacağı kentsel dönüşüm finansmanlarında, konut için azami 200 Bin TL ve güçlendirme için azami 80 Bin TL olmak suretiyle 120 ay vadeye kadar ve yıllık kar payı oranı üzerinden 400 baz puan devlet desteğinden yararlanabilmektedir.

Ne düşünüyorsunuz?

137 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

İzmir’in Torbalı, Buca ve Konak İlçelerinde 13 Adet Taşınmaz Satışa Çıkarıldı

Senetle Satılan Evler Revaçta !