in , , ,

Emlak Konut GYO, Kartal Çavuşoğlu ve Soğanlık Mahallelerini Seçti

Emlak Konut GYO, İstanbul’da Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) mülkiyetindeki 14 taşınmazı satın aldığını duyurdu.

Emlak Konut GYO, İstanbul’da Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) mülkiyetindeki 14 taşınmazı satın aldığını duyurdu. Yeni projelerini hayata geçirmek için toplamda 457 milyon lira harcayan Emlak Konut GYO, Kartal Çavuşoğlu ve Soğanlık mahallelerini seçti. Yapılan son bilgilendirmeye göre, 143 bin metrekare alana yayılan 1200 konutluk projeye imza atılacak. 2021 yılında başlaması planlanan projenin yatırım değerinin 2 milyar lirayı bulması bekleniyor.

Emlak Konut GYO, İstanbul’da 14 taşınmaz satın aldı.

Konut projeleriyle adından sıkça söz ettiren Emlak Konut GYO, İstanbul’da TOKİ’ye ait 14 taşınmazı satın aldığını belirtti. Yeni projeleri hayata sokmayı planlayan Emlak Konut, konut alanı için Kartal ilçesinin Çavuşoğlu ve Soğanlık mahallelerini seçti. TOKİ’ye ait 14 taşınmaz için 457 milyon lira ödeme yapan firma, toplamda 143 bin metrekarelik alana sahip. 1200 konutluk projeye imza atmak için proje planlamasının yapıldığı konuşulurken; projede hedef başlangıç tarihi 2021 oldu. Yatırım değeri 2 milyar liraya yükselirken, ihalenin 2021 yılı içinde yapılmasına karar verildi. Yeni yaşam alanı ile ilgili edinilen son bilgiye göre, konutların Kartal E-5 yolu üzerinde olması beklenmektedir.

‘Hayallerini Erteleme Türkiye’ kampanyası etki gösterdi.

Emlak Konut GYO, bu yıl sadece 9 aylık süreçte 10.3 milyar değerinde ön satış yaptı. Toplamda 8 bin 210 bağımsız bölümün satışta bulunduğu, etkinin ise “Hayallerini Erteleme Türkiye” kampanyasıyla devam ettiği görüldü. Haziran ayında yeni normaline giriş yapan Türkiye için düşen faizlere istinaden firma altında kampanyaya giren markalı konut projeleri, etkilerini gelecek aylara sarkıttı. Farklı ödeme seçenekleriyle alıcıları en iyi konut projeleriyle buluşturmaya devam eden firma, yılın 3.çeyreğinde sağladığı karı 580 milyon liraya yükseltti. Yine 2020’de 3 ihaleyi geride bırakan GYO, şirket payında gelirini 1.13 milyar lira, ihalelerden elde ettiği toplam geliri ise 2.98 milyar liraya çıkardı. Kazancını sürdürmeye devam eden ve bunu kampanya vasıtası ile katlayan GYO, TOKİ’den aldığı yeni konut alanlarında projelerini başarıyla gerçekleştirecek.

Ne düşünüyorsunuz?

258 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Ziraat Bankası ve Vakıfbank’tan Faizsiz Kredi Avantajı

Ethem Sancak’ın Yeğenine Arazi Tahsis Edildi !