in

Emlak Konut GYO, Konut, İşyeri ve Arsa Satış İlanları Yayımladı !

Emlak Konut E İhale yöntemi ile satışlara başladı. Konut, arsa ve işyeri satışları ihale yöntemi ile yapılacak ve yatırımcılar internet üzerinden teklif verebilecek.

Türkiye’nin konut sektöründe ki en güçlü markalarından biri olan Emlak Konut GYO e ihale yöntemi ile internet üzerinden yatırımcılara uygun fiyatlarla arsa, konut ve işyeri yatırımı yapma imkanı sundu. Emlak Konut tarafından yapılan açıklama ile artık internet üzerinden kurulan e ihale sitesi ile yatırımcıların teklif verebilecekleri duyuruldu.

EMLAK KONUT E İHALE YÖNTEMİ İLE ARSA, İŞYERİ VE KONUT SATIŞI YAPACAK !

Emlak Konut İhaleleri yatırımcılar tarafından büyük bir ilgi ile yakından takip edilirken yapılan yeni güncelleme ile e ihale platformu kuruldu. Kurulan platform üzerinden mülkiyeti Emlak Konut GYO içeriğinde bulunan taşınmazlar için internet üzerinden fiyat teklifi verilmesine izin verilecek. Belirlenen süre içerisinde en yüksek teklifi veren yatırımcı taşınmazı satın alma imkanına kavuşacak.

Satışa sunulan ev, işyeri ve arsa ilanları için müracaatlar Emlak Konut GYO E İhale sitesi üzerinden yapılacak. Teklif vermek isteyen kişilerin ilk olarak Emlak Konut sitesine üye olması gerekecek. Sitede bulunan üye girişi / üye ol butonu üzerinden yapılacak olan üyelik prosedürü bedava olacak ve isteyen herkes üye olma hakkına sahip olacak.

Üyelik işlemlerinde yalnızca kimlik numarası, doğum tarihi, telefon numarası, e mail adresi, ad ve soyad bilgilerinin girilmesi yeterli olacak. Cep telefonuna gönderilen doğruluğunu sağlama kodunu giren kişiler üyelik prosedürlerini tamamlayacaklar. Daha sonra taşınmaza teklif vermek isteyen kişiler taşınmazın teminat bedelini sistem üzerinden online olarak veya EFT / Havale yöntemi ile ya da banka şubeleri üzerinden yapabilecekler.

Teminat bedelini yatıran kişiler ilgilendiği taşınmaz için ilk teklifi vererek veya verilen teklif tutarını arttırarak ihaleye girmiş olacak. Süre sonunda en yüksek teklifi veren yatırımcı taşınmazı satın alma hakkı elde etmiş olacak. En yüksek teklifi veren ikinci kişi ise yedek olarak belirlenecek ve yatırmış olduğu teminat tutarına bloke konulacak. En yüksek teklifi veren kişinin taşınmazı almaması durumunda hak, yedek olan şahsa geçecek. Ancak taşınmaz satışı tamamlanırsa teminat bedeli üzerindeki bloke kaldırılacak.

Ne düşünüyorsunuz?

193 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

İEKK Toplantısında Gündem, Çeşme Turizm Projesi’ydi !

Emlakçı Komisyonu 2021