in

Emlak Vergisi 2. Taksit Ödemesinde Son Günler !

Emlak vergisi ödenmezse ne olur ?

Milyonlarca ev sahibi ve arsa sahibini ilgilendiren Emlak vergisi 2. taksit son ödeme tarihi yaklaştı. Her sene Mart ayında başlayan emlak vergisi ödemeleri peşin olarak tek seferde Haziran ayı sonuna kadar ödenirken, tercihe göre 2 eşit taksitle de ödenebiliyor.

Emlak vergisini taksitle ödeyenler için 2. taksit son ödeme tarihi yaklaştı. Peki, emlak vergisi ödenmezse ne olur, eve icra gelir mi, gecikme cezası ne kadar ?

Servet vergileri arasında bulunan emlak vergisi her sene Mart ayında ödenmekte olup Haziran ayına kadar isteyen taşınmaz sahipleri tek seferde peşin ödeme yapmakta, isteyen taşınmaz sahipleri ise 2 eşit taksit durumunda vergi borçlarını ödeyebilmektedir.

Taksitle emlak vergisi ödemesi yapmayı tercih eden kişiler ödemelerini 1 Kasım tarihi itibari ile yapmaya başladı. Emlak vergisinde 2. taksit son ödeme tarihi ise Kasım ayının son iş gününe kadar ödenebiliyor. Bu sene emlak vergisi ikinci taksit ödeme tarihi 30 Kasım 2021 Salı günü itibari ile sona erecek.

EMLAK VERGİSİ ÖDENMEZSE NE OLUR, GECİKME FAİZİ 2021 NE KADAR, EVE İCRA GELİR Mİ?

Emlak vergisi ödenmediği takdirde gecikme cezası uygulanmakta olup bu rakam 2021 senesi için yüzde 1,6 olarak uygulanmaktadır.

Ne düşünüyorsunuz?

77 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Bütçeye Göre Ev Seçimi Nasıl Yapılır ?

Kat Mülkiyeti Davaları Hangi Mahkemede Görülür ?