in ,

Emlak Vergisi Borç Yapılandırmada Son Günler !

31 Ağustos son gün ! Peki emlak vergisi borçları nasıl yapılandırılır? İşte detaylar…

2018 yılında çıkan yasa (7143 sayılı) kapsamında yapılandırılan emlak vergisi borçlarını 18 taksitte ödemeyi onaylayanlar son taksit ödemelerini geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdi. 30 Nisan’da süresi dolan ama 9 Haziran’a kadar ödemesi yapılmayan bazı borçlara yönelik de düzenlemeye gidildi.

Buna göre; kesin izin, arazi izin, kesin tahsis, kullandırma kararı, ön izin, irtifak hakkı, kullanma izni, kira, yararlanma, ilave yararlanma, mesire yeri işletme hakkı kira bedelleri gibi borçlara yönelik gecikme zammı ve faiz borçlarının yapılandırılmasına imkan tanındı. Düzenleme dahilinde söz konusu borçların asıllarına herhangi bir indirim söz konusu olmayacak ancak gecikme zammı, faiz gibi borçlar silinecek.

Hesaplanan borç peşin ya da 6, 9, 12 ve 18’lik eşit taksitler halinde tahsil edilebilecek. Peşin ödemeye indirim yapılacak taksitle ödeme durumunda ise ilk taksitin son ödeme tarihi 30 Eylül olacak, ödemeler 2 ayda bir gerçekleşecek. Taksitlendirmeden faydalanmak isteyenlerin 31 Ağustos’a kadar başvurması gerekiyor.

Ne düşünüyorsunuz?

102 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

2021 Emlak Vergisi 2.Taksit Ödeme Tarihi

Mirasta Saklı Pay Nedir ?