in ,

Emlak Vergisi de Dahil Vergi Borçları Yapılandırılacak !

İlk 10 madde onaylandı.

TBMM’de, istihdam teşvikini de ihtiva eden İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi’ nin ilk 10 maddesi onaylandı.

Vergi borçları yapılandırılarak 18 taksitle ödenebilecek.

Katma Değer Vergisi (KDV), Kurumlar Vergisi, Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), Gelir Vergisi, Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV), KYK borçları, bütün idari para cezaları, Hazine alacaklarını içine alan vergi borçları yapılandırılabilecek. Borcunu peşin ödemek isteyenlere indirim imkanı sağlanacak.

Ayrıca emlak vergisi, ilan ve reklam vergisi, il özel idarelerine olan borçlar, çevre temizlik vergisi, diğer vergi ve harçlar, katı atık ücretleri, su, atık su, yol katılım payları, muhtelif ücretlerden kaynaklı kurum alacakları, faiz ve zamlarına da yapılandırma fırsatı sunuldu.

Kanunun çıktığı tarihten itibaren yıl sonuna kadar başvuruda bulunulması gerekecek ve borçlar için taksit yapılabilecek.

İlk taksit Ocak 2021’de..

Borçlar, en çok 18 taksit şeklinde iki ayda bir ödenecek. İşleyen faizler, ilk taksit tarihine kadar peşin ödemenin yapılması durumunda silinecek. İlk taksit ödemesi, Ocak 2021’de yapılacak.

Ne düşünüyorsunuz?

103 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Deprem, Çeşme Nüfusunu Etkiledi

Arnavutluk Başbakanı Rama’dan Konut Bölgesine Ziyaret