in

Emlakçılar Depremzedelerden Komisyon Almayacak !

Provokatif paylaşımlara İzmir Emlak Komisyoncuları Odası’ndan yanıt geldi.

İzmir Emlak Komisyoncuları Odası (İZEKO) Başkanı Mesut Güleroğlu, sosyal medyadaki konut kiralarının yükseltildiği yönündeki paylaşımlara dair, “Deprem sonrası herkes fedakar bir şekilde çalışıyor. Böyle bir durum varken sosyal medyada yapılan bu tür paylaşımların provokatif olduğuna inanıyorum.” dedi.

Güleroğlu, sosyal medyada paylaşılan “İzmir’de konut kiralarının yükseltildiği” iddiaları ile ilgili, sosyal medyadaki fotoğraflarda gösterilen ilanların, hangi ilde olduğunun belli olmadığını vurguladı.

Güleroğlu, emlakçıların yalnızca mal sahibinin isteğine göre hareket ettiğini dile getirdi. “İzmirli emlakçılar olarak mağdur kişilerden, depremzedelerden hizmet bedelini almayacağız.” dedi.

Tüketici Hakları Derneği Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu ise iddiaların doğru olmamasını dilediklerini aktardı. Birçok otel sahibinin depremzedelere konaklama imkanı sağladığını söyleyen Ağaoğlu, bütün vatandaşların yardım yapmak için ellerini taşın altına koyduğunu ifade etti.

Ağaoğlu, “Eğer fiyat artışı yapan varsa onlar fırsatçıdır. Bunlar yalnızca depremzedeleri değil kira yardımı yapan devleti de soymuş olacaktır. Fiyatları yükselttikleri belirlenen kişiler ile ilgili ekran görüntüleri alınarak tüketici kanunu kapsamında şikayet müracaatı yapılabilir. Bu kişiler haksız fiyat artışı sebebiyle cezalandırılacaktır.” şeklinde konuştu.

Ne düşünüyorsunuz?

105 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Yabancıya Sahte Vaat !

İzmir’de Ağır Hasar Gören Binalar Acil Olarak Yıkılacak