in

Emlak Vergi Borçları Dahil Tüm Borçlarını Kapatanlara Erken Emeklilik Ümidi

Erken Emeklilik TBMM’de yürürlüğe girdi !

Kamuya olan tüm borçların bitmesi ile ilgili yapılandırma düzenlemesi sona geldi. TBMM’de gece saatlerine kadar süren yasa tasarı üzerinde büyük bir sürpriz ortaya çıktı. Borç yapılandırmasının yürürlüğe girmesinin ardından Resmi Gazetede “Borç yapılandırmasının içinde kamuya olan vergi borçlarının bitmesi” yazılı kanun teklifinden Erken Emeklilik, vergi borçları, emlak vergisi borçları, trafik cezaları, kyk borçları ve pazar cezaları gibi birçok kapsamda af ve erteleme geliyordu. Ancak en büyük sürpriz Erken Emeklilik’ ten geldi. Türkiye’de artık erken emeklilik mümkün.

Hangi borçlar yapılandırılacak? 

1- KYK Borçları

2- Vergi Borçları

3- GSS Prim borçları

4- SGK borçları

5- Emlak vergi borçları

6- Trafik cezaları

Erken Emeklilik nasıl olacak ?

Düzenlemenin içinde Bağ-kur’lulara erken emeklilik yolu açıldı. Emekli olamayan, borcu olan Bağ-Kurlulara emeklilik hakkı verildi. Ayrıca yeterli primleri olan yalnız günü bekleyenler için de özel bir çalışma yapıldığı borcunu öde emekli ol döneminin başlayacağı da bildirildi.

SSK’lılar da talep ediyor !

Bağ-Kurluya erken emekliliği getiren yasa tasarısı sonrası SSK’lılar da prim öde emekli ol modelinden faydalanmak istiyor. Hatta şu anda cuma günü itibariyle Bağkurluya verilen para öde emekli ol hakkının SSK’lılara da verilmesi isteniyor. Bu nedenle yürürlüğe giren yasanın genişletilmiş halinin yayınlanması için resmi gazete de sınırlı bilgiyle yasa tasarısı yayınlandı. Tam metin pazartesi ya da salı günü bekleniyor.

Ne düşünüyorsunuz?

105 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

TOKİ’nin 2021 Yılı Sosyal Konut Proje Hedefleri

Uşak Belediye Başkanlığı’nın Gayrimenkul Satış İlanı