in

Eskişehir’de Arazi Toplulaştırması Yapılacak !

İlgili karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Eskişehir İli, Seyitgazi İlçesinde Bulunan Bazı Taşınmazlarda Arazi Toplulaştırması ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri Yapılmasına İlişkin Karar (Karar Sayısı: 4898) Resmi Gazete ile yayımlandı.

9 Aralık 2021 tarihli Resmi Gazete ‘de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan Eskişehir İli, Seyitgazi İlçesinde Bulunan Bazı Taşınmazlarda Arazi Toplulaştırması ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri Yapılmasına İlişkin Karar (Karar Sayısı: 4898) resmen yürürlüğe girdi. Söz konusu karar kapsamında Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından arazi toplulaştırması yapılacağı ilan edildi.

DSİ 3. Bölge Müdürlüğü tarafından alınan karar kapsamında Eskişehir’in Seyitgazi ilçesine bağlı olan Değişören ve Sarayören mahallelerinde bulunan arazilerin toplulaştırma kapsamına alındığı ilan edildi. Belirtilen alanlarda bulunan araziler toplulaştırma işlemi ile koruma altına alınmış olacak.

DSİ 3. Bölge Müdürlüğü tarafından 6200 sayılı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünce yürütülen Hizmetler Hakkında Kanunun ek 9 uncu maddesi kapsamında, kamu faydası gözetilerek zorunlu arazi toplulaştırması uygulanacak. Toplulaştırma sınırları içinde olup arazi toplulaştırma kriterine uygun olmayan yerler, teknik olarak arazi toplulaştırma sahasına dahil edilmesi uygun olmayan tepelik, taşlık ve çukurluk gibi alanlar ise toplulaştırma harici bırakılacak.

Ne düşünüyorsunuz?

96 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Günlük Kiralık Daire Ararken Dikkat !

Fayans Boyası Nasıl Yapılır ?