in

Esnafa 1000 TL Pandemi Desteği Ve Kira Yardımına Dair Karar Bugün Resmi Gazetede Yayımlandı

Hak sahiplerini Ticaret Bakanlığı belirleyecek !

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından daha önce müjdesi verilen kira yardımı ve 1000 TL hibe para desteği kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Esnaf ve Sanatkarlar ile Gerçek Kişi Tacirlere Koronavirüs Salgını Nedeniyle Verilecek Destekler Hakkında Karar 23 Aralık 2020 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanarak yürürlüğe girdi. Milyonlarca esnaf tarafından beklenen yardım paketi kapsamında esnafa 3 ay boyunca kira yardımı ve 1000 TL hibe para desteği sağlanacak.

HİBE DESTEĞİ TİCARET BAKANLIĞI TARAFINDAN BELİRLENECEK !

Resmi Gazete’de bulunan Cumhurbaşkanı Kararı kapsamında açıklanan maddelere göre müracaat yapan kişiler arasından yardım almaya hak kazanan kişileri saptama yetkisi Ticaret Bakanlığına ait olacak. Ticaret Bakanlığı tarafından toplanan müracaatlar yapılan değerlendirmeler akabinde karara bağlanacak.

Kira yardımı ve hibe para desteği başvurusu kabul edilen kişilere 3 ay boyunca 1000 TL pandemi desteği, büyükşehirlerde 750 TL, küçük şehirlerde ise 500 TL işyeri kira desteği yardımı ödemesi yapılacak. Yardımların düzenli olarak ödenmesi konusunda aksi yönde bir karar alınmazsa 3 ay boyunca devam edecek.

ESNAFA KİRA DESTEĞİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER ?

Esnaf ve sanatkar siciline kayıtlı olan vergiden muaf esnaf ve sanatkarlar, faal olan ve ticari kazançları basit usulde tespit edilenler, Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirlerden etkilenen ve Ticaret Bakanlığı tarafından tespit edilen sektörlerde faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan destek paketinden faydalanmak için müracaat yapma hakkına sahip olacaklar.

Ne düşünüyorsunuz?

264 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Ziraat Bankası Yeşil Ev Konut Kredisi

Yabancı Yatırımcıların Yol Haritası ‘Property Buying Guide’ Yayımlandı