in

Ev Onarımı, Prefabrik ve Betonarme Konut Yapanlara Destek !

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ihtiyaç sahibi ailelere yapacakları konut yardımının ayrıntılarını açıkladı.

Ev Onarımı, Prefabrik ve Betonarme Konut Yapanlara Destek voorgo.com

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ihtiyaç sahibi ailelere yapacakları konut yardımının ayrıntılarını açıkladı. Ev onaranlara, prefabrik ve betonarme konut yapanlara da yardım yapılacağı vatandaşları sevindirdi. Oturulmayacak kadar eski evlerde yaşayan, yeni konut yapmak isteyen kişiler, konut onarımı için ne kadar destek verildiğini araştırmaya başladılar.

2020 Ev onarımı yardım parası ne kadar ?

Bakan Selçuk yaptığı açıklamada konut yapımı ve onarımı için üst sınır olarak 40 bin TL yardım olacağını belirterek; “Barınma yardımlarımız normalleşme süreci ve akabinde de bu oranlarla devam edecek.” dedi. Ev onarımı yardımı için ayrıntılı bilgi veren Selçuk, sağlıksız ve eski evlerde yaşayan kişilere konut onarımı ve bakımı için hane başına 20 bin TL yardım yapılacağını belirtti. Peki, konut onarımı yardımı alma şartları nelerdir, kimlere konut onarımı desteği verilir ?

Ev onarım yardımı alma şartları nedir, konut bakımı devlet desteği için nereye müracaat yapılır, nasıl alınır ?

Ev bakım ve onarım yardımı almak isteyen vatandaşlar bulundukları il ve ilçelerin Sosyal Yardım Merkezi’ne giderek kimlikleriyle müracaat yapabilecekler. Ev onarım devlet desteği almak için Alo 144 Sosyal Yardım Hattı vasıtasıyla da müracaatlar alınıyor. Ev onarım yardımı, müracaat yapan kişinin yaşadığı bölge ve muhtaçlık ölçütüne göre verilecektir.

2020 Ev eşyası yardımı nasıl alınır, kimlere konut eşyası yardımı verilir ?

Selçuk, konut yapımı ve onarımı yardımının dışında konut eşyası yardımı da verileceğini açıkladı. Yeni evlenecek çiftler tarafından sevinçle karşılanan haberin ardından çiftler, konut eşyası yardımı nasıl alınır, konut eşyası yardımı şartları nedir, kimlere konut eşyası yardımı verilir araştırmalarını yapmaya başladılar. Ev eşyası yardımı almak isteyen kişilerin bulundukları il ve ilçelerin Sosyal Yardım Merkezi’ne kimlikleriyle giderek müracaat yapmaları gerekiyor. Ev eşyası devlet desteği almak için Alo 144 Sosyal Yardım Hattı vasıtasıyla da müracaatlar alınıyor. 2020 Ev eşyası yardımı şartları bilgisi için yine Alo 144 hattı üzerinden destek verilecek. Peki konut eşyası yardımı ne kadar ?

Ev eşyası yardımı ne kadar ?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ihtiyaç sahiplerinin barınma ihtiyaçları için verilen konut eşyası yardımının 3 bin TL’den 5 bin TL’ye çıkarıldığını açıkladı. Ev eşyası yardımı için başvuran kişilerin ihtiyaç durumu ve muhtaçlık ölçütleri incelenerek yardım yapılacak.

2020 Betonarme konut yardımı devlet desteği ne kadar ?

Bakan Selçuk yaptığı açıklamada betonarme konut yapacak ihtiyaç sahiplerine de konut yapımı desteği vereceklerini belirtti. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu kaynakları ile yapılan 2020 betonarme konut yapımı yardımı ne kadar sorusunun yanıtı olarak Bakan Selçuk; “İhtiyaç sahibi yurtdaşlarımıza yönelik barınma yardımlarımız kapsamında betonarme konut yapımına dair bir hanenin alabileceği azami destek tutarını 25 bin liradan 40 bin liraya çıkardık” dedi.

Betonarme konut yardımı alma şartları nelerdir ? Kimlere verilir ? Nereye müracaat yapılır ?

İhtiyaç sahibi muhtaç kişilerin yaşam koşullarını iyileştirmek amacıyla betonarme konut yardımı desteği yaptıklarını açıklayan Bakan Selçuk, ihtiyaç sahibi olan herkesin sağlıklı evlerde yaşamalarını hedeflediklerini açıkladı. Peki betonarme konut yardımı alma şartı var mı, betonarme konut yardımı için nereye müracaat yapılır? Bakan Selçuk yaptığı açıklamada betonarme konut yardımının verilmesinde kişinin muhtaçlık ölçütlerine bakıldığını açıkladı. Betonarme konut yardımı için kişiler Alo 144 Sosyal Yardım Hattı’nı arayarak müracaat yapabilecekler. Yüz yüze müracaat yapmak isteyen kişiler ise bulundukları il ve ilçelerin Sosyal Yardım Merkezi’ne kimlikleri ile gitmeleri gerekiyor.

2020 Prefabrik konut yardımı devlet desteği ne kadar ?

Daha çok kırsalda yaşayan kişilerin tercih ettiği prefabrik konut yapımı yardımı da Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın nakdi destek olduğu evler arasında. Prefabrik konut yardımı desteği almak isteyen kişilerin en fazla merak ettiği konu ise 2020 prefabrik konut yardımı parası ne kadar sorusu oldu. Bakan Selçuk, Prefabrik konut yapımı yardımı kapsamında bir hanenin alabileceği azami yardım tutarını 20 bin liradan 30 bin liraya yükselttiklerini açıkladı. Prefabrik konut yapmak isteyen kişiler, bakanlıkça belirtilmiş ölçütleri sağladıklarında 30 bin TL konut yapımı devlet desteği alabilecekler.

Prefabrik konut yardımı alma şartları nelerdir ? Kimlere verilir ?

Özellikle kırsal kesimde ve sağlıksız, bakımsız evlerde yaşayan kişilerin, yaşama koşullarını iyileştirmek için konut yapımı desteğini artırdıklarını açıklayan Bakan Selçuk, muhtaç kişilerin daha iyi yaşam koşullarında hayatlarına devam etmelerini amaçladıklarını aktardı. Peki prefabrik konut yardımı desteği alma şartı var mı, prefabrik konut yardımı için nereye müracaat yapılır?

Prefabrik konut yardımı için nereye müracaat yapılır ?

Bakan Selçuk yaptığı açıklamada prefabrik konut yardımının verilmesinde kişinin muhtaçlık ölçütlerine bakıldığını açıkladı. Prefabrik konut yardımı için kişiler Alo 144 Sosyal Yardım Hattı’nı arayarak müracaat yapabilecekler. Yüz yüze müracaat yapmak isteyen kişiler ise bulundukları il ve ilçelerin Sosyal Yardım Merkezi’ne kimlikleri ile müracaat yapabilecek.

Ne düşünüyorsunuz?

348 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Herkes Türkiye’yi Seçecek ! Konut Satışı 4 Katına Çıkacak voorgo.com

Herkes Türkiye’yi Seçecek ! Konut Satışı 4 Katına Çıkacak !

Evinizi Kaderine Terk Etmeyin, İstediğiniz Evi Yaratabilirsiniz-voorgo.com

Evinizi Kaderine Terk Etmeyin, İstediğiniz Evi Yaratabilirsiniz