in ,

Ev Sahiplerini İlgilendiren Yeni Emsal Karar.

Adana’da tüm ev sahiplerini ilgilendiren bir olay yaşandı..

Ev Sahiplerini İlgilendiren Yeni Emsal Karar.. voorgo.com

Kiracının kaçak su ya da elektrik tüketiminden ev sahibinin sorumlu olması ile ilgili yeni bir emsal karar daha açıklandı. Kiracının işlediği suçtan ev sahibine 10 ay hapis cezası kesildi.

Kiracılar ve ev sahipleri arasında, elektrik su ve doğalgaz abonelikleri ile ilgili sık sık problemler yaşanıyor. Elektrik, su ve doğalgaz devir ücretlerinden dolayı abonelikleri üstüne almak istemeyen kiracı, borcun ödenmemesi veya kaçak elektrik, su kullanımından dolayı ev sahibine ciddi mağduriyetler yaşatabiliyor.

Bu noktada ev sahibinin sorumluluğu, aboneliğin kimin üzerine kayıtlı olduğu konusunda değişiyor. Abonelik kiracının üzerine ise tüm sorumluluk kiracıya ait olurken ne yazık ki ev sahibinin üzerine olduğu durumlarda da ceza, ev sahibine kesiliyor.

Adana’da ev sahiplerine uyarı niteliğinde bir olay yaşandı. 2 katlı gecekonduda oturan ev sahibi evinin alt katını kiraya verdi. Ancak kiracı abonelikleri üzerine almamıştı. Bir süre sonra kiracının borcunu ödemediği gerekçesi ile sayaçlar mühürlendi, elektrik ve su kesildi. Ancak kiracı bir müddet sonra mühürleri sökerek kaçak elektrik,su kullanmaya başladı. Ekiplerin mühürlerin söküldüğünü tespit etmesi üzerine abone adına kaçak elektrik ve su tüketimi sebebi ile para cezası uygulandı. 20 bin liralık fatura ile şok olan ev sahibi borcunu ödemediği gerekçesi ile hapis cezasına çarptırıldı. 10 ay hapis cezası alan ev sahibi cezasını çekmek üzere ceza evine gönderildi.

Yaşanan olaydan da anlaşılacağı gibi ev sahiplerinin mağdur olmamak adına taşınmazlarını kiraya verirken abonelikleri kiracılarına devretmeleri gerekiyor.

Ne düşünüyorsunuz?

331 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Yatırım Tercihleri Değişti. Arazi ve Arsa Fiyatlarında Rekor Artış voorgo.com

Yatırım Tercihleri Değişti. Arazi ve Arsa Fiyatlarında Rekor Artış !

Türk Müteahhitler Libya'da voorgo.com

Türk Müteahhitler Libya’da