in

Evlere Online Seyahat

Doğaya kaçış başladı..

Koronavirüs ile değişen sektörlerden bir tanesi de gayrimenkul sektörü oldu. Artık mülkler, tapular online alınıyor, sanal turlarla geziliyor. Bahçeli, teraslı evler, kalabalık olmayan butik siteler, hızla popülerleşiyor.

Emlak dijitalleşti !

Pandemi sonrası emlak sektöründe dijital değişim ve teknolojik alt yapının önü açıldı. Artık mülkler, drone ve 360 sanal turlar, videolar ile çekimler gerçekleştirilerek yatırım yapmak isteyenlere gezdiriliyor. Şirket toplantılarının video konferans ile yapılması, müşterilerin evlerindeyken danışmanların daire içerisinde sunuları yapması, tapu dairelerine gidilmeden web tapu uygulamasından tapu prosedürlerinin yapılabilmesi gibi programlarla dijitalin hayatımıza girmesi bizlerin de bakış açısını değiştirdi.

Doğaya kaçış başladı..

Teknolojik değişimin ile birlikte tüketicilerin alışkanlıklarının da değişti. Eskiden şehir merkezinde, yüksek rezidanslar, mega projeler tercih edilirken artık kentin dışında, daha küçük ölçekli projeler isteniyor. Her zaman tercih edilen yürüyüş yolları, yeşil alanların önemi daha da arttı. Şehre yakın köylere hatta müstakil bahçeli konutlara kaçış var.

Evlerde artık çalışma odası da isteniyor..

Birçok şirket pandemi döneminde home office çalışma düzenine geçti. Pandemi döneminde home office çalışma düzenini tecrübe eden şirketlerin bazıları bunu kalıcı hale getirdi. Öte yandan hala tedbir kapsamında ofislerine dönmeyen birçok şirket var. Ev sahibi olmayı düşünen insanlar bu nedenlerle artık evlerinde çalışma odası da istiyor.

Ne düşünüyorsunuz?

108 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Konut Alımında Cayma Hakkı

Türkiye’de ve Dünya’da yaşlılık ve yaşlı bakımı hakkında güncel gayrimenkul ihtiyaçları masaya yatırıldı.