in

Fiyatı Cazip Geldi. 2 Bin Kişi Mağdur Oldu !

Kiralama yapılan firmanın TÜRSAB belgesini, belediye ruhsatını, vergi levhasını mutlaka sorgulayın !

Fiyatı Cazip Geldi. 2 Bin Kişi Mağdur Oldu vootgo.com

ŞİRKET SAHİBİNE ÖDEME YAPIN !

Kalkan Mahallesi’nde 5 yıldır villa turizmi yapan Mehmet Agah Canki, bölgede 4 bin civarında villanın haftalık kiralandığını ifade etti. Kalkan’da 125 firmanın bu işi yaptığını belirten Canki, bölgede villa kiralamak isteyen tatilcileri, “Kişiye değil, şirket hesabına ödeme yapın” diye uyardı. Canki, “Dolandırılanların tamamı, kişi hesaplarına ödeme yapmış olan şahıslar. TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği) üyesi acente şirketlerinden kiralama yapılmalı” dedi.

2 BİNDEN FAZLA İNSAN MAĞDUR !

Canki, linklerin adreslerine de dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, “Dolandırılanlardan ofise gelen 20 şahıs oldu. Villa kiralayan her şirkete, bu kadar kişinin ulaştığını düşünecek olursak, 2 binden fazla insan mağdur. Bu da hemen hemen 100 milyon liralık vurgunu gösteriyor. Dolandırılan misafirler, hak aramakta geri duruyor. Utanıyorlar, bu durumun gizli kalmasını istiyorlar” dedi.

Villa tatiline olan ilginin Koronavirüs sürecinde arttığını söyleyen Canki, “Bu durum villaların hızla dolmasına neden oldu. Villa bulamayanlar dolandırıcıların tuzağına düştü. Bir acentanın dolu dediği villanın diğer yerde boş olması olası değil. En fazla 1000 lira indirim olur, 1500 lira olur. 5- 6 bin lira indirim yapılıyorsa bu durumdan şüphe etmek gerekiyor” ifadelerini kullandı.

FİYATI UCUZ OLDUĞU İÇİN ÇOK CAZİP GELİYOR.

Turizmci Ahmet Serter, şirketinin kiraladığı villayı, dolandırıcıların açtığı kopya sitede görünce büyük şok yaşadığını ifade etti. Cep telefonu kamerasına hayali villa kiralayan şahısla konuşma anlarını da kaydeden Serter, “Bizim bünyemizdeki 11 bin 950 lira olan villayı 8 bin liradan pazarlıyorlar. Hatta dolandırıcılar tüm parayı ödersen yüzde 10 daha indirim alırsın diyor. Kazançlı olduğunuzu, ucuza kapattığınızı düşünüyorsunuz. Birçok misafir buraya geldi, hepsi yolda kaldı” dedi.

“Biz burada hiçbir misafirimizin mağdur edilmesini istemiyoruz. Bölgemizin adını lekeliyorlar. Böyle durumlarda işin güvenilirliği kayboluyor. Temmuz- Ağustos döneminde 300’ ü aşkın dolandırıcılık olayı yaşandı. İnsanlar çalışıp para biriktiriyor ve tatile çıkıyor. Böyle bir durumla karşılaşınca biz de üzülüyoruz. Yapabileceğimiz bir şey yok. Kiralama yapılan firmanın TÜRSAB belgesini, belediye ruhsatını, vergi levhasını sorgulayın. Pandemiden ötürü zorlu süreçten geçtik. 5-10 gün tatil yapmayı dilediler ancak burunlarından getiririldi. Ucuz görülen sitelere kanmayın, sorgulayın. Villa sektöründe aşırı patlama oldu. Dezenfektan, şampuan gibi bu sektörün de sahtesi çıktı.” dedi.

Ne düşünüyorsunuz?

129 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

451 Konutun Temel Atma Töreni Yapıldı voorgo.com

451 Konutun Temel Atma Töreni Yapıldı

Ikinci-El-Konut-Kredisi-Faiz-Orani-Degisti-voorgo.com

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranı Değişti !