in ,

Gayrimenkul Stoku Artınca SGK TOKİ’ye Rakip Oldu

İlanında ihale Kanunu’na tabi olmadığını bilhassa belirten SGK, satışa çıkardığı gayrimenkullerin listesini Resmi Gazete’de yayımladı.

Gayrimenkul Stoku Artınca SGK TOKİ’ye Rakip Oldu voorgo

Önümüzdeki 21, 22, 23 ve 24 Temmuz tarihlerinde inşa edilecek 4 seri ihaleyle satılacak konutlar için 204 bin lira ve 1.2 milyon lira arasında değişen tutarlarda muhammen bedel belirlendi.

İhalelerde her bir gayrimenkul için belirlenen fiyatlar üzerinden yarış gerçekleştirilecek. SGK’nın, prim alacaklarını tahsil etmek amacıyla tekrar yapılandırma kapsamındaki satışlarına KDV muafiyeti sağlanması sebebiyle Esenyurt’daki konut, mesken ve daire satışlarından KDV alınmayacak. Kadıköy’deki daire satışları ise KDV’ye tabi olacak.

BOSTANCI’DA 12 DAİRE

SGK tarafından satışa çıkarılan 37 konut, mesken ve daire niteliğindeki gayrimenkulden 25’i Esenler ilçesine bağlı Atış Alanı mahallesinde bulunuyor. Bu mahalledeki konutların ihaledeki başlangıç fiyatı 210 bin lira ve 842 bin 800 lira olarak belirlendi. Satışa sunulan Kadıköy Bostancı’da yer alan 12 lüks daire ise 942 bin 500 lira ve 1 milyon 275 bin lira arasında değişen başlangıç fiyatlarıyla ihale edilecek.

GAYRİMENKUL ZENGİNİ 

SGK, prim borcu ödenmediği için haciz yoluyla el koyduğu konut ve işyerlerinin satışı için sıklıkla ihale gerçekleştiriyor. SGK’nın ekonomide yaşanan gerilemenin de etkisiyle uzun süredir prim alacaklarını tahsil etmekte sorunlar yaşadığı, kamu alacaklarının tahsilatı için haciz ettiği gayrimenkul stokunun önemli seviyelere ulaştığı belirtiliyordu.

Ne düşünüyorsunuz?

125 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

İmar Yasası Değişiyor! voorgo.com

İmar Yasası Değişiyor!

TOKİ’den Karaman’a 811 Konut voorgo

TOKİ’den Karaman’a 811 Konut