in

Gayrimenkulde Yapay Zeka Sertifika Programı Hayata Geçiyor

Türkiye’de bu alanda düzenlenecek ilk sertifika programı olacak !

GYODER, gayrimenkul sektörünün gelişimi için eğitim ve seminerler düzenlemeye devam ediyor. Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark iş birliği ile ‘Gayrimenkulde Yapay Zeka ve Veri Bilimi’ eğitim uygulamasını hayata geçiriyor.

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) ile Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Teknopark iş birliği ile 18 Ocak -13 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek olan ‘Gayrimenkulde Yapay Zeka ve Veri Bilimi’ programı, Türkiye’de bu alanda düzenlenecek ilk sertifika programı olacak. Bu yenilikçi uzaktan eğitim sertifika programına katılanlar, gayrimenkul teknolojisinde kullanılan ‘yapay zeka’, ‘makine öğrenimi’ ve ‘veri biliminde ortaya çıkan teknolojiler’ ile ilgili bilgi edinecek.

Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyeleri tarafından hazırlanan programın içeriği; katılımcıların, gayrimenkul sektörünün geleceğinde rol almasına katkı sağlamaları ve veri teknolojisi dünyasındaki gelişmeleri rahatça takip etmeleri hedefiyle oluşturuldu. Ayrıca, yapay zeka ve makine öğreniminin incelenmesi ve analizi yoluyla, veri teknolojisinin gayrimenkul sektörünü nasıl tekrar tanımladığını ve PropTech şirketlerinin katılımcılara nasıl bir gelecek vaat ettiği keşfedilecek.

Katılımcılar, Türkiye’de gayrimenkul teknolojileri konusu ile ilgili uzman sektör liderlerinden vaka uygulamalarını birebir dinleme fırsatı bulacak. Aynı zamanda katılımcılar eğitim sonunda çeşitli gayrimenkul teknolojisi programlarını güncel veri setleri üzerinden coğrafi bilgi sistemleri, yapay zeka, makine öğrenimi ve finansal programların gayrimenkul yatırımlarının geleceğindeki etkisini deneyimleyecekler.

Sertifika programına kimler katılabilir ?

Sertifika programı, üniversitelerin herhangi bir bölümünden mezun olan, başlangıç düzeyinde matematik, istatistik temeli olan tüm katılımcılar için uygun. Herhangi bir veri analizi programı tecrübesi olmayan katılımcılar için giriş dersinde temel veri bilimi ve veri setleri ile ilgili eğitim videoları paylaşılacak. Ele alınan konular, temel veri bilimi derslerinin bir uzantısını oluşturuyor. Program çok disiplinli bir alanda olup farklı disiplinlerden katılımcılara uygun. Gayrimenkul sektöründe çalışan ya da çalışmak isteyen ve veri bilimine ilgi duyanlar, programın tüm bölümlerine katılmaktan önemli bir kazanç elde edecek.

Sertifika programına kayıt formu ve ayrıntılı bilgi GYODER’in web sitesinde yer alıyor.

Haftada 4 gün, internet üzerinden 19.00-22.00 arası toplam 45 saat eğitim verilecek.

Kontenjan sınırlı tutulduğu eğitim uygulamasının süresi 45 saat.
Eğitimler kuramsal ve uygulamalı olarak düzenlenecek.
Eğitim süreci boyunca ara uygulama ödev teslimleri olacak.
Ödev hususları istenirse adayların çalıştığı sektöre, sektörün veya çalıştığı kurumların problemlerine yönelik belirlenecek.
Eğitim başarısı ödev teslimleri ile değerlendirilecek ve başarı notu minimum 70 olacak.
Eğitimlerin sonunda etkin olanlara ‘Başarı Sertifikası’, başarısız olanlara ise ‘Katılım Belgesi’ verilecek.
Eğitimlere yüzde 70 devam zorunluluğu bulunuyor.
Eğitim süresince verilen proje ödevlerinden etkin olan katılımcılara “Gayrimenkulde Yapay Zeka ve Veri Bilimi Eğitimi” sertifikası verilecek.
Eğitim faaliyetleri, internet tabanlı uzaktan eğitim olarak gerçekleştirilecek.
Sanal sınıf dersleri Pazartesi, Salı, Perşembe ve Cuma günleri 19.00- 22.00 saatleri arasında yapılacak.
Dersler Zoom uygulaması üzerinden verilecek.

Ne düşünüyorsunuz?

267 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Pandemiye Rağmen İş Yeri Kiraları Artışta !

Sokak İsimlerini Halk Belirleyecek !