in

Genç Girişimcilerden Student’s Home Müjdesi !

Student’s Home, ev bulma, anlaşmalı işletmelerden indirimler, kampanyalı mobilya paketleri, fatura ve abonelik prosedürleri, sosyalleşip eğlenmek adına çeşitli etkinlikler, ehli hayvan sahiplenme, tadilat ve indirimli nakliye gibi hizmetler sunuyor.

Genç Girişimcilerden Student’s Home Müjdesi voorgo.com

İstanbul’a eğitim görmek için gelen Ali Samed Güneş, Ezgi Özdil, Nur Aydın, Ege Tokdemir, Metin Erşahin ve Ege Uçucu, akranlarının yaşamını kolaylaştırmak, kiralık ev bulmakta sorun yaşamalarına engel olmak ve ihtiyaçlarına, taleplerine yönelik hizmet sunup destek olmak amacıyla ‘Student’s Home’ aplikasyonunu hayata geçirdiler..

Bu internet sitesi başta ev, mobilya, arkadaş bulma gibi çeşitli sorunlar yaşayan öğrencilere kolaylıklar sunacak.

Genç girişimciler, öğrenciler arasında dayanışma ağının güçlenmesini planladılar. Yeni uygulama, daha hızlı ve basit ev bulma, anlaşmalı işletmelerden indirimler, kampanyalı mobilya paketleri, fatura ve abonelik prosedürleri, sosyalleşip eğlenmek adına çeşitli etkinlikler, ehli hayvan sahiplenme, tadilat ve indirimli nakliye gibi çeşitli hizmetleri de sunuyor.

TÜM ÖĞRENCİLER AYNI SORUNLARI YAŞADI !

Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomi Bölümü öğrencisi, kurucu başkan Ali Samed Güneş, yaşadıkları problemlerin kendilerine çıkış yolu olduğunu belirterek “ Projeyi, farklı bir şehirden İstanbul’a üniversite okumak için gelen öğrencilerin ev bulmakta zorluk çekmemeleri için geliştirdik. Aynı problemleri İstanbul’a ilk geldiğimiz zaman ben de yaşadım. Ailem, mobilya bulmakta zorlanacağımı düşündüğü için benden eşyalı ev bulmamı istedi. Yeni geldiğim için nitekim öyle de oldu” dedi.

ÖĞRENCİNİN EVİNİ BULUYORUZ, MOBİLYA İHTİYACINI GİDERİYORUZ

Kayseri’den üniversiteyi okumak amacıyla İstanbul’a geldiğini dile getiren Güneş, ev bulmak için çok fazla emlakçı gezdiğini ve problem yaşadığını belirterek, şöyle dedi:

“Ev aradığımda çok sorun yaşadım. Emlakçılarla öğrencilerin ilişkisi sorunluydu, birbirimizi anlamıyorduk. Buradan hareketle projeyi hayata geçirdik. Öğrencinin evini buluyoruz, mobilya ihtiyacını gideriyoruz. Öğrenciye verdiğimiz ayrıcalıklar kartıyla anlaşmalı olduğumuz kafe ve restoranlarda indirim uygulatıyoruz. Ayrıca, sosyalleşme platformumuz var. WhatshApp grubuyla da her zaman birbirimiz destek olacağız. ”

GAYRİMENKUL DANIŞMANLARIYLA İŞ BİRLİĞİ YAPILDI

Öğrenciye aile olacaklarını ve kendilerini yalnız hissettirmeyeceklerini dile getiren Güneş, “Gayrimenkul danışmanlarıyla iş birliği yapıyoruz. Üniversitenin bulunduğu bölgedeki işletmelerle anlaşma yaptık. Öğrencinin web sitesine girdikten sonra hangi ölçütlerde ev arıyorsa talep oluştur bölümünde istenen bilgileri doldurup formu bize göndermesi gerekiyor. Akabinde danışmanlarımız öğrenciyle iletişime geçiyor ve süreç başlamış oluyor. Eşyalı ve eşyasız ev seçeneklerimiz var. Öğrenci isterse eşyalarını da bizim siteden alabilir. 3 tane mobilya paketimiz var. Ev için ihtiyaç duyulan tüm eşyaların olduğu paketlerin fiyatı 7 bin 820 liradan başlıyor, 14 bin liraya kadar çıkıyor. Mobilyayı da 48 saat içinde ustalarımız tarafından yapılmış bir biçimde öğrenciye teslim ediyoruz” şeklinde konuştu.

EV ARKADAŞI DA BULUYORUZ..

Şimdilik, İstanbul’da üniversitelerin yoğun olduğu ilçelerde hizmet vermeye başladıklarını dile getiren Güneş, “Önceliğimiz Kadıköy ve Beşiktaş’tır. Her bütçeye uygun ev var. Evler 1+0’dan başlıyor, 4+1’e kadar devam ediyor. Ev kiraları bin 500 ile 5 bin 500 lira arasında değişiyor. Kişi ev arkadaşı arıyorsa, web sitemizdeki arkadaş bul kısmından müracaat da yapabiliyor. Uygun kriterlerdeki öğrenciyle onu tanıştırıyoruz, anlaşırlarsa beraber eve çıkabilirler” dedi.

AVRUPA’YA AÇILMAK İSTİYORUZ

Her ay öğrencilerin sosyalleşmesi amacıyla çeşitli aktiviteler düzenleyeceklerini belirten Güneş, “Bağımız hiç kopmayacak. Sonraki yıllarda da öğrencinin akademik hayatına destek olarak aile bağımızı güçlendirmeyi düşünüyoruz. Hedefimiz, önümüzdeki yıl Ankara, İzmir, Antalya, Bursa ve Kayseri olmak suretiyle 5 ilde projeyi hayata geçirmek. Dünyada benzeri olan bir proje değil o yüzden Avrupa ülkelerinde de uygulamayı aktif hale getirmeyi planlıyoruz” dedi.

 

Ne düşünüyorsunuz?

253 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

TOKİ' nin İşyeri Açık Artırma İhalesi voorgo.com

TOKİ’ nin İşyeri Açık Artırma İhalesi

Üretim, Denetim ve Eğitimde Tolerans Yok voorgo.com

Üretim, Denetim ve Eğitimde Tolerans Yok !