in

Girişimciye Devlet Arazi Desteği !

Devlet, tıbbi ve aromatik bitki ile süs bitkilerinin yetiştirilmesi için arazi desteği veriyor.

Girişimciye Devlet Arazi Desteği voorgo.com

Devlet,139 çeşit tıbbi ve aromatik bitki ile süs bitkilerinin yetiştirilmesi için arazi desteği veriyor. Taşınmazlar rayiç bedelin binde biri üzerinden kiralanıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı; Hazine taşınmazlarını rayiç bedelin binde biri üzerinden ilaç ve kozmetik sektöründe yoğun olarak kullanılan lavanta, gül, ada çayı, kekik, çörek otu başta olmak suretiyle, 139 çeşit tıbbi ve aromatik bitki ile süs bitkilerinin yetiştirilmesi için kiralamaya devam ediyor.

Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ nce belirlenen ya da gerçek/ tüzel kişiler tarafından talep edilen ve kiraya verilmesi uygun görülen taşınmazlar, genel müdürlüğün internet sayfasında ve uygun görülen diğer biçimlerle 30 gün süreyle ilan ediliyor.

Tıbbi ve aromatik bitki ile süs bitkileri yetiştirilmek üzere ilan edilen aynı taşınmaz için çok sayıda müracaat olması durumunda, belli ölçütler üzerinden puanlama yapılıp, en yüksek puanı alan hak sahibi ile sözleşme imzalanıyor.

KİRALAMADA ÖNCELİK TANINIYOR.

Bu puanlama sisteminde; kadın girişimci ya da 18-40 yaş arası genç çiftçiler, ziraat mühendisi veya teknisyenleri, taşınmazın bulunduğu yerde ikamet eden veya kayıtlı olanlar, Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı tıbbı aromatik/ süs bitkisi yetiştiricileri, tarımsal amaçlı birlik, kooperatif ve benzeri gibi üretici örgütleri artı puan alarak, kiralamada öncelik hakkına sahip oluyor.

NASIL BAŞVURU YAPILACAK ?

Uygulamadan faydalanmak isteyenler, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri içeriğindeki Milli Emlak Daire Başkanlıkları/ Müdürlükleri ve ilçelerde Milli Emlak Şeflikleri’ ne müracaat edebilecekler.
Başvurular, Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nün internet sitesi ‘www.milliemlak.gov.tr‘ üzerinden elektronik olarak ta yapılabiliyor.

Ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

İngiltere Emlak Piyasasında Yükseliş voorgo.com

İngiltere Emlak Piyasasında Yükseliş !

Ödemiş Entegre Katı Atık Yönetim Tesisi voorgo.com

Bölgenin Katı Atık Sorunu Çözülüyor !