in

Gümüşhane’de Lojman Satışı Yapılacak

Çevre ve Şehirlik İl Müdürlüğü tarafından ilan edildi.

Kamu konutlarının satışlarına devam ediliyor. Çeşitli kurumlar, il milli emlak müdürlüklerinin sitelerinden ihale ile lojman satışı yapacaklarını duyuruyorlar. Bu alanda yayımlanan son duyurulardan birisi de Gümüşhane’den geldi.

Gümüşhane’de 10 Lojman Satışı Yapılacak

Gümüşhane için yayımlanan duyuru Gümüşhane Çevre ve Şehirlik İl Müdürlüğü tarafından ilan edildi.

Kurum kent merkezinde bulunan 10 adet lojmanın satışını yapacak. İlana göre satılacak 10 adet konutun 4’ü boş durumda, 6 tanesi dolu konumda. Kamu konutlarının satışlarında öncelik hakkı bulunuyor. Bu kapsamda dolu halde bulunan konutlar öncelikli olarak satılacak.

Öncelik hakkı kamu konutunda yaşamakta olan kamu personelinin ihalede öncelikli olması demek. Eğer kamu personeli evi almak isterse ilan edilen bedel üzerinden alabiliyor. Ancak almak istemezse konut herkese açık olarak satışa çıkarılıyor.

Muhammen Bedel Listesi

İhaleye Nasıl Katılım Sağlanacak ?

Söz konusu ihale için müracaat edecek olanlar ilanın ayrıntılarını Resmi İlan Portalı İlan. gov.tr adresinden inceleyebilirler.

Bunun dışında ihale müracaatları Gümüşhane Milli Emlak Müdürlüğü tarafından ilan edilen şartname esaslarına göre yapılacak. Yukarıda tabloda bulunan geçici teminat bedelini ödeyecek vatandaşlar Gümüşhane Milli Emlak Müdürlüğünde aldıkları şartnamede bulunan evrakları derleyecekler ve müracaatlarını yapacaklar.

Gümüşhane Milli Emlak Müdürlüğü 10 adet kamu konutu için ihaleyi 18 Şubat tarihinde düzenleyecek.

Ne düşünüyorsunuz?

169 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Konut Olarak Görünen İş Yeri Değerli Konut Vergisi Öder mi ?

Üretimi Teşvik İçin Güçlü Adımlar Atılıyor